14-04-2021 15:25
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Trzynasta Niedziela Zwykła
30.06.2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy narzeczonych, za tydzień małżonków.

2. Tydzień w liturgii:
- w środę św. Tomasza, apostoła (według tradycji dotarł do Indii i tam katechizował, poniósł śmierć męczeńską za wierność Chrystusowi);
- w sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki dzieł misyjnych w Polsce (żyła na przełomie XIX i XX w., założyła Stowarzyszenie Misyjne św. Piotra Klawera, zyskała tytuł „Matki Afryki”;
- w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lipca. Spowiadamy podczas każdej Mszy św.

3. Spotkania duszpasterskie:
- z Arcybractwem Świętej Rodziny jutro o 8:00;
- ze Wspólnotą Miłosierdzia Bożego w piątek o 15:00.

4. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, kolonie i wczasy życzymy szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do rodziny i parafii. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

5. 76 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę 1 i 2 lipca br.

6. 48 Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę 6 lipca br. program obu pielgrzymek w gablocie i w „Niedzieli”.

7. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuły: „Franciszek – imię, które jest programem pontyfikatu” obecnego papieża oraz art. o deklaracji biskupów polskich w 70 rocznicę zbrodni wołyńskiej.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Piotr Strączyński l. 30.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dwunasta Niedziela Zwykła
23.06.2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień narzeczonych.

2. Dziś Dzień Ojca. Okażmy im wiele serca.

3. Tydzień w liturgii:
- nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30;
- jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę
w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Urodził się pół roku przed Chrystusem. Wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Tym, którzy żałowali za grzechy udzielał chrztu w Jordanie, zapowiadając bliskie przyjście Mesjasza. Upominał króla Heroda za niemoralne życie, za co został uwięziony i ścięty);
- w piątek św. Ireneusza, biskupa i męczennika (żył w II wieku, bronił wiary katolickiej przeciw gnostykom);
- w sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św.
o 8:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Kto pobożnie używa dewocjonaliów poświęconych przez Ojca Świętego lub przez Biskupa może zyskać odpust zupełny.

4. Pożegnanie ks. bp. Jana Wątroby nastąpi w środę w kościele seminaryjnym przy ul. św. Barbary 41 o 17:00. Zachęcam wiernych do udziału w tej Mszy św.

5. Zakończenie roku szkolnego 2012/13 w piątek 28 czerwca. Msza święta dla dzieci szkolnych o 8:00, dla uczniów gimnazjum i szkól ponadgimnazjalnych o 9:00. Msza św. na Jasnej Górze w czwartek o 19:00 w bazylice jasnogórskiej. W związku z zakończeniem roku szkolnego zachęcamy dzieci do spowiedzi św. o 18:00 wg następującego porządku: w poniedziałek klasy trzecie, we wtorek klasy czwarte, w środę klasy piąte, w czwartek klasy szóste, gimnazjaliści i uczniowie szkól ponadgimnazjalnych.

6. Ogólnopolska XXXII Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie przy archikatedrze o 9:00.

7. Wszystkim, którzy przygotowali i przeprowadzili festyn parafialny i wzięli w nim udział składam bardzo serdeczne podziękowanie. Szczególną wdzięczność wyrażam ks. Robertowi, ks. Wojciechowi, Akcji Katolickiej, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, młodzieży z Ruchu Światło – Życie. Dziękuję za ofiary, fanty i ciasto. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na wakacyjny wypoczynek i duchową formację dzieci i młodzieży.

8. W dzisiejszej „Niedzieli” art. „Katolicy mówią: stop ateizacji” jest to relacja z kongresu poświęconego temu tematowi.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Mirona Krysiak l. 83.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Jedenasta Niedziela Zwykła
16.06.2013 r
.


1. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. bp. dr. Jana Wątrobę biskupem rzeszowskim. Nowemu Ordynariuszowi Rzeszowskiemu składamy serdeczne gratulacje i życzymy obfitych łask za przyczyną Pani Jasnogórskiej.

2. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy dzieci, za tydzień osoby samotne.

3. Tydzień w liturgii:
- nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30;
- jutro św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika (żył na przełomie XIX i XX wieku, był artystą malarzem, całe swoje życie poświęcił ubogim, swój charyzmat przekazał dwóm zakonom, które założył – Braciom Albertynom i Siostrom Albertynkom);
- w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (żył w XVI w., w czasie posługi chorym zaraził się i zmarł).

4. Spotkania duszpasterskie:
- katecheza dla dorosłych w czwartek o 15:00 i 18:45;
- spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 18:00;
- kongres „Stop Ateizacji” odbędzie się na Jasnej Górze 16 czerwca 2013 r. szczegóły na afiszu w gablocie.

5. W dniach 22 i 23 czerwca br. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa będą relikwie św. Jana Bosco „Ojca i nauczyciela młodzieży”. Szczegółowy program w gablocie.

6. Dziś przed archikatedrą rodzina będzie zbierać ofiary na operację noworodka Julianka Górala, który ma ciężką wadę serca. Koszt operacji 150.000 zł. Tę zbiórkę popiera Kuria Metropolitalna i Caritas.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o wiernym synu Kościoła i wielkim patriocie śp. Księdzu Kardynale Stanisławie Nagy'm.

8. Dziś przed archikatedrą „Parafialny kiermasz rodzinny”. Do południa przed i po Mszach św. loteria fantowa (każdy los wygrywa). Wieczorem o 19:00 losowanie głównych nagród. Poi południu specjalny program artystyczny. Między innymi wystąpi chór „Basilica cantans”. Będzie wiele ciekawych imprez. W loterii za 5 zł. Można wygrać bardzo ciekawe artykuły gospodarstwa domowego, odzież, kinkiety, żyrandole. Zapraszamy. Dochód będzie przeznaczony na wakacje dla biednych dzieci.
ogłosdzenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziesiąta Niedziela Zwykła
9.06.2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

2. Dziś Marsz dla Życia z archikatedry na Jasną Górę rozpoczęcie Mszą św. o 15:00. po każdej Mszy św. możemy złożyć swój podpis w obronie życia – od poczęcia do naturalnej śmierci.

3. Tydzień w liturgii:
- nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30;
- jutro bł. Bogumiła, biskupa (żył w XII w. jako arcybiskup gnieźnieński zasłynął z daru modlitwy, nauczania ubogich, gorliwie apostołował w Prusach);
- we wtorek św. Barnaby, apostoła (był krewnym św. Marka Ewangelisty i przyjacielem św. Pawła apostoła, z którym współpracował w głoszeniu Słowa Bożego, był człowiekiem głębokiej wiary, jest orędownikiem w rozwiązywaniu konfliktów i sporów);
- w czwartek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (żył w XIII w., przez głoszenie Słowa Bożego, skrajne ubóstwo i głęboką modlitwę nawrócił do Chrystusa wielu słuchaczy, najbardziej słynie jako orędownik poszukujących). Dzień imienin śp. ks. Antoniego Madejskiego. Pamiętajmy w modlitwach o śp. ks. Antonim.
- w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika (żył w I połowie XX w., jak biskup został aresztowany przez Niemców i uwięziony w Dachau, został uśmiercony zastrzykiem)
- w sobotę św. Jolanty, zakonnicy (była żoną księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego, fundowała klasztory franciszkańskie, pomagała biednym i opiekowała się chorymi).

4. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Szczegółowe informacje w gablocie.

5. KSM organizuje obozy języka angielskiego i niemieckiego. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę w sobotę. Rozpoczęcie w archikatedrze o 9:00.

7. Parafialny kiermasz rodzinny w przyszłą niedzielę. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej we wtorek o 18:45. prosimy panie o upieczenie ciasta do kawiarenki, prosimy też o fanty.

8. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Jak z ofiary zrobić złodzieja” raz jeszcze
o finansach Kościoła, oraz „Domniemany cud” za przyczyną sługi bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

9. Jeszcze dziś możemy zgłosić się na pielgrzymkę do Niepokalanowa 22 czerwca br. Osoby które już to uczyniły proszone są o uzupełnienie swoich danych.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziewiąta Niedziela Zwykła
2.06.2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy małżonków, za tydzień rodziny.

2. Ojciec Święty Franciszek, w Roku Wiary, zaprasza wszystkich katolików na całym świecie na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu o jednej porze – dziś od 17:00 do 18:00. Tu w archikatedrze tę adorację poprowadzi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wacław Depo. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na to wyjątkowe nabożeństwo. Dziś o 17:00.

3. Tydzień w liturgii:
- trwa oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne z procesją codziennie o 17:30. Ks. neoprezbiter mgr Paweł Wróbel na zakończenie oktawy w czwartek odprawi nieszpory, poprowadzi procesję, będzie sprawował Mszę św., poświęci wianki i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa dzieciom, młodzieży i starszym. Księdzu Prymicjantowi złożymy życzenia;
- w poniedziałek Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy z Ugandy;
- w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika (był benedyktynem, został zamordowany przez pogan w 754 r.);
- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień uświęcenia kapłańskiego. Prosimy o szczególną modlitwę za prezbiterów. Wszyscy kapłani z archidiecezji są zaproszeni na wieczorną modlitwę do archikatedry. Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne. W piątek możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa.
- w tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca czerwca. Dzieci będziemy spowiadać od 16:00, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, aby rozpoczęły I piątki.
- nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30.

4. Spotkania duszpasterskie:
- zmiana tajemnic Różańca św. dziś o 17:00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu;
- spotkanie z Arcybractwem Świętej Rodziny jutro o 8:00;
- katecheza dla dorosłych w czwartek o 15:00 i 19:00;
- spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 18:00.
- zespół ds Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie ewangelizacyjne POCZUJ SMAK PRAWDY, które odbędzie się przy Seminarium Duchownym (wejście od ul. św. Kazimierza 11) w sobotę 8 czerwca o 17:00. w spotkaniu weźmie udział słynny aktor Radosław Pazura. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się „Marsz dla Życia”. Rozpoczęcie w archikatedrze Mszą św. o 15:00.

6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł Serce Jezusa – koło ratunkowe dla świata”.

7. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Niepokalanowa 22 czerwca br.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zbigniew Żyła l.77 i śp. Marcin Króliszewski l.37
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
26.05.2013 r.

1. Dziś, dzieci z klas II przyjmą Pierwszą Komunię św. Dzieciom gratulujemy tej chwili
i życzymy, by przez całe życie kochały Chrystusa eucharystycznego, szczególnie przez częstą komunię św. dzieci pierwszokomunijne w najbliższe dni będą przychodzić na Mszę św. o 18:00. Zakończenie białego tygodnia w przyszłą niedzielę o 12:00. pielgrzymka na Jasną Górę dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o 20:00. Gromadzimy się na placu przed kaplicą Matki Bożej.

2. Dziś Dzień Matki. Wszystkim żyjącym matkom życzymy szczególnej opieki Matki Bożej, aby doznały wiele ciepła i miłości od dzieci, a zmarłym matkom życzymy nieba.

3. Tydzień w liturgii:
- dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień małżonków;
- we wtorek 32 rocznica śmierci sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację;
- w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy (żyła na przełomie XIX i XX wieku, założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, całe życie poświęciła wychowaniu młodzieży);
- w czwartek uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku procesja Eucharystyczna pójdzie z archikatedry na Jasną Górę. Rozpocznie się w naszej świątyni Mszą św. o 10:00. to jest nasza główna procesja parafialna. Zachęcam wszystkich parafian do wzięcia udziału w procesji, a szczególnie ministrantów, Żywy Różaniec z różańcem, Arcybractwo Świętej Rodziny w strojach, dzieci i młodzież. Dzieci pierwszokomunijne i młodsze będą sypać kwiaty z archikatedry do św. Zygmunta. Próba sypania kwiatów we wtorek o 16:30. (udział w procesji Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary. W to święto mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszej świątyni porządek Mszy św. niedzielny. Po zakończeniu procesji ok. 13:00 będzie Msza św. na Jasnej Górze. Od piątku 31 maja do czwartku 6 czerwca będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. O 17:30 Nieszpory eucharystyczne z procesją po archikatedrze i Msza św.;
- w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, odpust w parafii MB Zwycięskiej
- w sobotę św. Justyna (był filozofem, prowadził publiczne dysputy w obronie wiary);
- w tym tygodniu przypada I sobota czerwca;
- nabożeństwa majowe w archikatedrze codziennie o 17:30;
- Z okazji Dnia Dziecka Caritas organizuje festyn w Olsztynie. Szczegóły w gablocie.

4. Pielgrzymka dekanalna wiernych do archikatedry celem zyskania odpustu w Roku Wiary jutro o 18:00. Zachęcam, by nas było jak najwięcej.

5. Ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę. Rozpoczęcie o 10:00.

6. Siostry Prezentki zapraszają na beatyfikację sługi Bożej Matki Zofii Czeskiej, która odbędzie się w Krakowie 9 czerwca. Jest zamówiony autokar, który odjedzie sprzed kościoła św. Stanisława Kostki o 5:30. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

7. Nasza parafia 22 czerwca organizuje pielgrzymkę autokarową od Niepokalanowa. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

8. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł o słudze Bożym kardynale Stefanie Wyszyńskim.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zdzisław Makowski l. 84.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,638,674 unikalne wizyty