06-08-2021 04:48
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 7.09.2014

XXIII Niedziela Zwykła 7 września 2014r.

  1. Dzisiaj o godz. 17 00 będzie spotkanie duszpasterskie ze Wspolnótą Żywego Różańca. Na to spotkanie zapraszamy także wspólnotę – czcicieli Bożego Miłosierdzia. Spotkanie młodzieży przygotowującej sie do bierzmowania z klasy II gimnazjum w piątek o godz. 18.00

  2. Jutro 8 września – przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny- Msze św. o godz. 8 00 – po tej Mszy św. będzie spotkanie z Arcybractwem Świętej Rodziny, o godz. 16.30 i o godz. 18 00 – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Jutro na Msze św. o godz. 18 00 – zapraszamy także rodziców i dzieci z klas II – po Mszy św. będzie spotkanie duszpasterkie.

  3. We wtorek przypada VIII rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez naszego Arcypasterza Wacława Depo Metropolitę Częstochowskiego. O godz. 18 00 – uroczytą Mszę św. dziękczynno – błagalną odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita wraz z duchowieństwem z całej Archidiecezji.

  4. W porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy w pierwszej połowie lutego przyszłego roku organizujemy samolotową pielgrzymkę: Ziemia Święta – Jordania – śladami papieża Franciszka, który taką pielgrzymkę odbył kilka miesięcy temu. Program pielgrzymki można pobrać z zakrystii lub z kancelarii parafialnej, jest także na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy przyjmujemy w nadchodzących tygodniach – do końca września – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  5. W minionym tygodniu wykonaliśmy podjazd dla wózków inwalidzkich – jest to podjazd co prawda prowizoryczny, nie mniej jednak jest czymś bardzo ważnym jeśli chodzi o dostęp do Bazyliki dla osób, które poruszają się na wózku. Przy tej okazji dziękujemy za składane ofiary szczególnie „Dar Serca”, które wiele rodzin składa systematycznie każdego miesiąca, troszcząc się o utrzymanie tej pięknej naszej Bazyliki Archikatedralnej.

  6. Zbiórki dla ministrantów i kandydatów – sobota godz. 9 00

  7. Polecamy na lekturę duchowną tgodnik katolicki Niedziela w nowej szacie graficznej.

  8. W minionych dniach minęła kolejna rocznica hitlerowskiego mordu na mieszkańcach Częstochowy, który miał miejsce przed Katedrą i przed kościołem św. Zygmunta na początku II wojny światowej. To miejsce jest upamiętnione na placu katedralnym. Pomódlmy się wspólnie za poległych wówczas, także za zmarłego w minionym tygodniu Ks. Prałata Bronisława Predera, który był proboszczem naszej parafii w latach 1990 - 1996. Msze św. za Ś.P. Ks. Prałata będą sprawowane podczas nowenny do Świętej Rodziny w środy października o godz. 18.00: Wieczny odpoczynek...

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,210 unikalne wizyty