06-08-2021 06:09
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 24.08.2014

XXI Niedziela Zwykła 24 sierpnia 2014r.

  1. Jutro w Wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej odbędzie się diecezjalna procesja maryjna z naszej Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę. Rozpoczęcie nieszporami w Archikatedrze o godz. 17 00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do licznego udziału.

  2. We wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Święto Częstochowskiej Prowincji Kościelnej. Suma Odpustowa na Jasnej Górze o godz. 11 00. W naszej świątyni Msze św. o godz. 7 00 i centralna Msza św. o godz. 18 00.

  3. W sobotę 30 sierpnia – pielgrzymka osób niepełnosprawnych na Jasną Górę, pod przewodnictwem wspólnoty BETEL. Rozpoczęcie w Olsztynie o godz. 9 00. Msza św. na Jasnej Górze o godz. 17 00.

  4. Włączamy się w ogólnopolską akcję Caritas Polska pt. „Tornister marzeń”. Kampania zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę; ma na celu pomoc dla dzieci z rodzin z naszej parafii, potrzebujących wsparcia w wyposażeniu wyprawek szkolnych. Stąd w przyszłą niedzielę do specjalnego kosza można będzie wkładać podstawowe artykuły szkolne: piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina i przybory geometryczne. Te właśnie artykuły znajdą się w wyprawkach szkolnych dzieci, które tego najbardziej potrzebują. Bardzo zachęcamy do poparcia tej dobroczynnej akcji Caritas, w ramach naszej wspólnoty parafialnej.

  5. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 12 00 odbędzie się obrzęd kanonicznego objęcia przeze mnie naszej katedralnej parafii p.w. Świetej Rodziny. Uroczystości będzie przewodniczył Metropolita Częstochowski Ks. Arcybiskup Wacław Depo. Bardzo serdecznie Was wszystkich Kochani Parafianie i Drodzy Goście zapraszam do wzięcia udziału w powyższej Uroczystości, a przede wszystkim do modlitwy, abyśmy wspólnymi siłami wypełnili to zadanie, które stawia dzisiaj przed nami Boża Opatrzność.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,361 unikalne wizyty