27-07-2021 17:31
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 17.08.2014

XX Niedziela Zwykła 17 sierpnia 2014r.

    1. Na Jasnej Górze trwa nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Parafie naszego miasta codziennie pielgrzymują na Jasną Górę na godz. 18 30. Nasza parafia będzie uczestniczyć w tym nabożeństwie w środę. Z archikatedry wychodzimy na Jasną Górę o godz. 17 00. Będzie to nasza doroczna pielgrzymka parafialna; bardzo prosimy o liczny udział. Trud naszego pielgrzymowania ofiarujmy za nasze rodziny, parafię i Ojczyznę.

    2. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: w środę – św. Bernarda, opata i doktora kościoła, żył w XII wieku, był wielkim odnowicielem życia zakonnego i mistycznego, założył liczne klasztory, należy do najwybitniejszych mistyków chrześcijańskich; czwartek – św. Piusa X papieża – żył na przełomie XIX i XX wieku, pochodził z ubogiej, wielodzietnej rodziny, jako papież dbał o pogłębienie życia religijnego ludu i kleru, przeprowadził reformę liturgii, pozwolił na wczesną Komunię św. dzieci; w piątek Najświętszej Maryi Panny Królowej.

    3. Caritas naszej archidiecezji prowadzi akcję: „Tornister marzeń”, której celem jest pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Zakupem takiego tornistra zajmuje się Caritas, natomiast my chciejmy zakupić i przynieść przybory szkolne, którymi będą wypełnione tornistry dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Takie tornistry zostaną przekazane na początku roku szkolnego dzieciom, które poprzez swoich rodziców zgłoszą zapotrzebowanie w nadchodzących dniach.

  1. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp + Henryk Stępniewski

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,487 unikalne wizyty