27-07-2021 17:20
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 10.08.2014

XIX Niedziela Zwykła 10 sierpnia 2014r.

  1. W środę – św. Maksymiliana Kolbe – kapłana i męczennika. Jest to też dzień pamięci i modlitwy za pomordowanych w więzieniach, obozach i łagrach.

  2. W piątek – doroczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w tym świątecznym dniu jest niedzielny porządek Mszy św. - na Mszach poświęcenie ziół i kwiatów. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej i będzie odprawiana o godz. 18 30. W naszej światyni nowennę będziemy odprawiać po Mszach św. rannych i przed mszami św. wieczornymi. Na jasnogórską nowenne są zaproszone do udziału wszystkie parafie częstochowskie. Nasza parafia będzie pielgrzymować w środę 20 sierpnia. Z archikatedry wyjdziemy o godz. 17 00. Jest to nasza doroczna pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian.

  3. Caritas naszej archidiecezji rozpoczyna akcję: „Tornister marzeń”, której celem jest pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Zakupem takiego tornistra zajmuje się Caritas, natomiast my chciejmy zakupić i przynieść przybory szkolne, którymi będą wypełnione tornistry dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Takie tornistry zostaną przekazane na początku roku szkolnego dzieciom, które poprzez swoich rodziców zgłoszą zapotrzebowanie – w nadchodzących dniach.

  4. W Bazylice Archikatedralnej mamy piękne, potężne organy, które jak wiemy należą do największych w kraju. Mamy też bardzo zdolnych organistów: P. Stanisława i P. Przemysława, który kończył specjalistyczne studia z zakresu muzyki kościelnej w Warszawie i w Grazu /w Austrii/. Ubogacają oni swoim akompaniamentem Msze św., ale także dla nas zawsze grają utwory organowe po Mszy św. Kochani, starajmy się, jeśli to możliwe zostać chwilę po Mszy św., posłuchać, i przy tej pięknej muzyce uczynić dziękczynienie. Ludzie często kupują nietanie bilety, by móc posłuchać koncertu organowego, a my w naszej katedrze mamy to niejako za darmo. Chciejmy to docenić.

  5. Od początku sierpnia działa też odnowiona strona internetowa naszej Archikatedry: www.archikatedra.pl. Oprócz nowej szaty graficznej znajdziemy tam m.in. ogłoszenia, intencje mszalne, informacje o naszej wspólnocie, galerię zdjęć, cykl: Nauczanie Arcypasterza Częstochowskiego oraz wiele innych. Zapraszamy do współtworzenia naszej strony.

  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Mieczysław Nowakowski l. 85; +Jerzy Cugowski l. 68; +Witold Siwek l. 86; +Marcin Pożarlik l. 32

     

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,467 unikalne wizyty