27-07-2021 16:18
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 27.07.2014

XVII Niedziela Zwykła 27 lipca 2014r.

  1. W nadchodzącym tygodniu przypadają Dni Odnowy Duchowej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Zapraszamy do Komunii św. wynagradzającej Bożemu Sercu; spowiadać będziemy podczas każdej Mszy św; odwiedziny chorych w I piątek od godz. 9 00. Taka prośba szczególnie na przyszłość – w pierwsze piątki miesiąca pragniemy odwiedzać z posługą sakramentalną szczególnie te osoby, które ze wzgledu na wiek lub stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.

  2. Z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 00 odmówimy specjalne modlitwy – o Boże błogosławieństwo dla kierowców i pświęcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Przy okazji poświęcenia otrzymacie kierowcy poświęcone pamiątki sakralne ze św. Krzysztofem, które należy umieścić w widocznym miejscu w samochodzie. Z racji poświęcenia kierowcy jak mogą niech złożą ofiarę, która będzie cegiełką w ramach ogólnopolskiej akcji na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących szczególnie w Afryce . Wszystkim kierowcom życzymy szczęśliwej drogi i zawsze bezpiecznego dojechania do celu podróży.

  3. W tym tygodniu: wtorek – św. Marty (siostry Marii i Łazarza, często gościła Jezusa w swoim domu w Betanii, jest patronką hotelarzy i gospodyń domowych., w czwartek św. Ignacego z Loyoli – był kapłanem (żył na przełomie XV i XVI wieku, był rycerzem, przeżył nawrócenie pod wpływem „Żywotu Jezusa” i „Żywotów Świętych”, poświęcił całe życie Bogu, założył zakon jezuitów; piątek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła (był ludowym kaznodzieją, napisał dzieła z zakresu teologi moralnej i ascetycznej); w sobotę 2 sierpnia - Matki Bożej Anielskiej – w kościołach parafialnych, a więc i w naszej Bazylice, można uzyskać odpust „Porcjunkuli”. Warunki: pobożnie nawiedzić kościół, zmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przyjąć Komunię św., wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

  4. W piątek 1 sierpnia – przypada 70 rocznica rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny, o jedność w narodzie, o mądrość i zgodę dla rządzących. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy wiele ciekawych artykułów o Powstaniu Warszawskim – polecamy na dzisiejszą lekturę duchowną.

  5. Polecamy naszym modlitwom pokój w Ojczyznie Jezusa oraz na Ukrainie.

  6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Lucyna Niedzielska l. 85

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,347 unikalne wizyty