31-07-2021 22:49
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela Wielkanocna
Święto Miłosierdzia Bożego
27.04.2014 r.


1. Dziś uroczystość Kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII i święto Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z Koronką śpiewaną o 15:00. Panu Jezusowi Bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna. W tym nabożeństwie będziemy uwielbiać Miłosierdzie Boże i dziękować za kanonizację dwóch papieży, a szczególnie za św. Jana Pawła II. Również wieczorem Msza św. o 18:00 będzie dziękczynieniem za kanonizację. Z racji święta Miłosierdzia Bożego dziś możemy złożyć ofiarę do puszki na cele charytatywne.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika(przeniesiona z 23 kwietnia) głównego patrona Polski; był misjonarzem na Węgrzech i w Polsce, dzięki działalności apostolskiej przyczynił się do zjednoczenia kontynentu europejskiego. Jutro Msze św. rano i wieczorem będą odprawione w intencji ks. Wojciecha Radolińskiego – naszego wikariusza. Po Mszach św. złożymy życzenia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
- we wtorek św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła (żyła w XIV w., od dzieciństwa miała przeżycia mistyczne, wstąpiła do zakonu dominikanek, prowadziła głębokie życie wewnętrzne, jako kobieta mądra udzielała rad dostojnikom i świeckim, strony zwaśnione doprowadzała do zgody. Jest patronką Europy;
- w czwartek – 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. o 8:00, 10:00 i 18:00. nie będzie Mszy św. o 7:00.
- w piątek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła (żył w IV w., zwalczał herezje, napisał dzieła w obronie wiary);
- w sobotę – 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny. Uroczysta suma, a zarazem dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II na Jasnej Górze o 11:00. wtedy też złożymy w darze Księgę Zawierzenia.

3. Od 30 kwietnia do 10 maja odbywać się będzie w Częstochowie i w Polsce XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”. Specjalny afisz w przedsionku świątyni.

4. Jutro od 9:00 do 12:00 przynosimy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przed archikatedrę.

5. Dzisiejsza „Niedziela” jest poświęcona dwom kanonizowanym dziś papieżom. U młodzieży można nabyć płyty kanonizacyjne z tekstami św. Jana Pawła II – cena 20 zł.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Jerzy Wester l. 77
śp. Zbigniew Jabłoński l. 87

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,877 unikalne wizyty