06-08-2021 04:04
Nawigacja
ogl
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Piąta Niedziela Zwykła
09.02.2014 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro św. Scholastyki, dziewicy (była siostrą św. Benedykta. Za jego wzorem założyła żeńską gałąź benedyktyńskiego zakonu. Zmarła w 542 roku);
- we wtorek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – XXI Światowy Dzień Chorego. Ogólnokościelne nabożeństwo zostanie odprawione w Sanktuarium Czarnej Madonny w Altötting w Niemczech. W naszej archikatedrze centralne nabożeństwo zostanie odprawione o 11:00. Prosimy o podwiezienie chorych, starszych wiekiem, rencistów i emerytów na to nabożeństwo. Z racji Światowego Dnia Chorego można zyskać odpust zupełny;
- w piątek świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy (żyli i działali w IX wieku, wnieśli ogromny wkład w rozwój kultury w Europie Wschodniej, przygotowując teksty liturgiczne w języku słowiańskim – tzw. „cyrylicą”).

3. W środę przypada 30 rocznica śmierci trzeciego biskupa częstochowskiego śp. Stefana Bareły, a w czwartek 63 rocznica śmierci pierwszego biskupa częstochowskiego śp. Teodora Kubiny. Uroczysta Msza św. za obu pasterzy zostanie odprawiona w środę o 18:00. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tej Mszy św. i do pamięci modlitewnej za naszych pasterzy.

4. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania w piątek o 18:00.

5. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki dla upośledzonych i niepełnosprawnych sierot społecznych, mieszkających w domach Wspólnoty BETEL. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

6. Z przykrością informuję, że wywieszona wczoraj reklama na sąsiednim budynku od strony plebanii nie była uzgodniona z tutejszą parafią.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Niedoceniony prorok” - o papieżu seniorze Benedykcie XVI, o Lourdes i Światowym Dniu Chorego oraz o wizycie „Ad limina” polskich biskupów.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Marianna Woś l. 95.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,124 unikalne wizyty