27-07-2021 18:00
Nawigacja
ogl
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela Zwykła
19.01.2014 r
.


1. Po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy dzieci, za tydzień osoby samotne.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyż Chrystus jest podzielony”? Módlmy się bardzo gorąco o jedność wśród wierzących w Chrystusa. Odpust zupełny mogą uzyskać ci wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób podejmą jakieś funkcje w tym tygodniu w powyższej intencji i wezmą udział w zakończeniu modlitw o jedność chrześcijan 25 stycznia br.

3. Tydzień w liturgii:
- we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy (mając 12 lat poniosła śmierć męczeńską ok. roku 305);
- w piątek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła (żył na przełomie XVI i XVII wieku. Był bardzo gorliwym biskupem. Papież Pius XI ogłosił go patronem dziennikarzy katolickich i prasy religijnej);
- w sobotę – 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła (Szaweł – prześladowca chrześcijan stał się Pawłem, gorliwym wyznawcą Chrystusa i Jego apostołem);

4. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękuję za serdeczne przyjęcie kapłanów z wielką wiarą i życzliwością. Wyrażam wielką wdzięczność za złożone ofiary, które zostały podzielone i wydane zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity. Dziękuję parafianom za życzliwość względem ministrantów i za posiłki. Księdzu Robertowi i księdzu Wojciechowi dziękuję za podjęcie trudu kolędy z wielkim poświęceniem, a ministrantom za ofiarną pomoc.

5. Wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy szczęśliwej podróży, wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów rodzinnych.

6. Od wczoraj rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. niedzielnej w języku łacińskim w każdą sobotę o 19:00.

7. Do dzisiejszej „Niedzieli” jest dołączony tekst adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Evangelii gaudium” - o radości ewangelii. Polecamy także artykuł „Czyż Chrystus jest podzielony”?

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Krystyna Wolf l. 82.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,554 unikalne wizyty