01-08-2021 00:34
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.07.2021

1. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu
  • we wtorek wspomnienie świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, odpust w parafii przy Rondzie Mickiewicza
  • w czwartek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu nasz proboszcz, ks. prałat dr Włodzimierz Kowalik obchodzi swoje imieniny. Na Msze św. w intencji Dostojnego Solenizanta zapraszamy w czwartek, 15 lipca o godz. 7.00 i 18.00.
  • w piątek wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Matka Boża, która objawiła się w brązowej szacie karmelicie, św. Szymonowi, powiedziała, że każdy kto z wiarą będzie nosił szkaplerz „nie dozna ognia piekielnego”. Szkaplerz możemy nosić w formie medalika lub dwóch kawałków płótna zawieszonych na plecach i na piersi.

2. W poniedziałek, 12 lipca o godz. 11.00 w naszej bazylice odbędzie się uroczystość wręczenia I nagrody w ogólnopolskim konkursie na najlepszą inwestycję oświetleniową 2020 roku. Tytuł ten zdobyła nasza archikatedra. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym podniosłym wydarzeniu.

3. Za tydzień po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami 19 letniego Mateusza Czaplę z Dobryszyc k. Radomska, który choruje na złośliwy nowotwór. Ratunkiem dla Mateusza jest specjalistyczna, nierefundowana w Polsce terapia kosztująca 1,5 miliona złotych. Dziś w parafii św. Zygmunta odbywa się także kiermasz ciast, z którego dochód będzie przekazany na leczenie Mateusza. Zapraszamy do włączenia się w te szlachetne inicjatywy.

4. W naszej katedralnej wspólnocie witamy serdecznie nowych braci kapucynów, którzy od lipca rozpoczęli posługę w naszej parafii - br. Artura Aliszewskiego i br. Marka Kosarzyckiego.

5. Wszystkim modlącym się w naszej bazylice życzymy Bożego błogosławieństwa. Składamy najlepsze życzenia jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia na czele z naszym Ks. Proboszczem.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,188 unikalne wizyty