31-07-2021 23:45
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06.2021

1. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy o 17.30 jeszcze do środy. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc lipiec. Powracamy do odprawiania nieszporów, a na tę modlitwę zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

2. Po blisko 10 latach posługi z naszej częstochowskiej wspólnoty Braci Kapucynów do wspólnoty we Wrocławiu przechodzi o. Artur Pokrzywa, ceniony spowiednik, kaznodzieja i egzorcysta diecezjalny. Ojcu Arturowi życzymy wielu łask Bożych w nowym miejscu i wobec nowych zadań. Dziękujemy za wielką życzliwość, długie godziny spędzone w konfesjonałach naszej archikatedry i głoszone Słowo Boże.

3. W najbliższym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek o 17.30. W I piątek spowiedź św. od 12.00 do 13.00 oraz podczas Mszy św. Do chorych udamy się od 9.00. W sobotę podczas Mszy św. o 7.00 uczcijmy Niepokalane Serce Maryi.

4. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza,

- we wtorek przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00 i 18.00,

- w środę wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego,

- w sobotę święto św. Tomasza Apostoła.

5. Przypominamy, że przez lipiec i sierpień Msze św. w niedziele będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. bez Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy na Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

6. Z wielką radością chcemy poinformować, że nasza archikatedra zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2020 roku. Oceniano zarówno iluminację zewnętrzną jak i oświetlenie wewnątrz bazyliki. Uzasadnienie werdyktu Komisja podsumowała słowami: „Całość zachwyca rozmachem a jednocześnie subtelną prostotą i stwarza realizację obiektu sakralnego na najwyższym światowym poziomie.

7. We wtorek, 29 czerwca o godz. 12.00, księża, którzy przeżywają swój jubileusz 60 lecia kapłaństwa będą sprawować w bazylice Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity.

8. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu. Nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,997 unikalne wizyty