31-07-2021 23:05
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła
10. 11. 2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień – dzieci.

2. Jutro 95 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w archikatedrze o 8:00,12:00 i 18:00. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wacław Depo odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny o 12:00 i na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich mieszkańców Częstochowy: dzieci, młodzież, dorosłych, wszystkie ugrupowania społeczne, samorządowe i polityczne. Módlmy się bardzo gorąco w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie. Jutro wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

3. Tydzień w liturgii:
- we wtorek św. Jozafata, biskupa i męczennika (żył na przełomie XVI i XVII w., pochodził z rodziny prawosławnej, mając 24 lata został katolikiem, wstąpił do zakonu bazylianów ,poniósł śmierć męczeńską broniąc jedności z Kościołem katolickim);
- w środę Pierwszych Męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (byli pustelnikami i zostali zamordowani w nocy z 10 na 11 listopada 1003 r.)

4. Dziś dzień solidarności z prześladowanymi za wiarę. Trzeba się bardzo modlić, by prześladowani chrześcijanie wytrwali w wierze i o nawrócenie prześladowców. Jeśli ktoś pragnie wspomóc tych biednych ludzi i ich rodziny niech weźmie przekaz i wyśle. Można też wysłać SMS o treści „Ratuje” na numer 72405. Więcej informacji na plakacie.

5. Dziś Siostry Albertynki z Poraja proszą nas o pomoc w budowaniu domu opieki dla starszych.

6. Od ubiegłej niedzieli są roznoszone poświęcone opłatki. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie ławkowe w archikatedrze.

7. Wychodząc z kościoła możemy złożyć podpis, by naszych pieniędzy nie przekazywano na in vitro, ale na leczenie bezpłodności metodą naprotechnologii.

8. Jeśli ktoś z parafian chciałby wziąć udział w kanonizacji bł. Jana Pawła II – 27 kwietnia 2014 r. niech zgłosi się w zakrystii lub w kancelarii.

9. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Solidarni z prześladowanymi” oraz „95 rocznica odzyskania niepodległości”.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,911 unikalne wizyty