31-07-2021 23:51
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05.2021

1. W naszej parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. o 12.00 dzieci przyjmą po raz pierwszy Chrystusa Eucharystycznego. W Białym Tygodniu dzieci uczestniczą codziennie we Mszy św. o 18.00. Dziś też kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Od wtorku zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. w archikatedrze o 8.00, 10.00 i 18.00. Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczyć Ks. Arcybiskup Metropolita, po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w archikatedrze z końcowym błogosławieństwem przed głównym wejściem. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyznaniu wiary, w sposób szczególny Żywy Różaniec w strojach, Gwardię Katedralną i dzieci sypiące kwiaty oraz niosące feretron. Przy okazji prosimy, aby w najbliższym tygodniu, do środy włącznie, do zakrystii przynosić płatki kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.

- w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00.

4. Podczas oktawy Bożego Ciała na nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będziemy odprawiać procesję eucharystyczną po archikatedrze.

5. Polecamy lekturę „Niedzieli”, m.in. wywiad z ks. Krzysztofem Pawliną pt. „Teologia nie jest starą panną” o tej szczególnej nauce, która uczy, jak żyć Bogiem i przygotowuje do służby w Kościele. Zachęcamy także do słuchania katolickich rozgłośni radiowych – radia Fiat, radia Jasna Góra i radia Maryja. 

6. Rodzinie Nazaretańskiej zawierzamy dziś wszystkie dzieci, które we wtorek, 1 czerwca będą obchodzić swoje święto. W sposób szczególny pamiętamy o dzieciach, które dziś przeżywają dzień swojej I Komunii św.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,023 unikalne wizyty