06-08-2021 04:55
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.03.2021

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o 17.15 oraz Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15.

2. Rekolekcje wielkopostne w archikatedrze odbędą się za tydzień, od V Niedzieli Wielkiego Postu. Wygłosi się ks. Piotr Wyrwich, proboszcz parafii św. Elżbiety Węgierskiej, a przed laty wikariusz naszej parafii. Program jest dostępny w gablotach, na stronie internetowej oraz w formie ulotek do zabrania przy wyjściu.

3. W piątek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w archikatedrze o 7.00 i 18.00. Ze względu na ogłoszony przez papieża Franciszka rok św. Józefa postarajmy się tego dnia liczniej uczestniczyć we Mszy św. W naszej bazylice trwa nowenna do św. Józefa, którą odprawiamy po Mszach św. porannych i przed wieczornymi.

4. Akcja Katolicka naszej parafii zachęca do nabycia palm wielkanocnych, które będą rozprowadzane przed Niedzielą Palmową. Ofiara dobrowolna. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc ubogim naszej parafii.

5. „Caritas” naszej archidiecezji uruchamia programy pomocy dla potrzebujących: kartę na zakupy w sklepach „Biedronka” oraz paczki żywnościowe. Dokładne informacje w siedzibie Caritas przy ul. Staszica (oraz pod numerem tel. 506 394 610.)

6. Spotkanie dla młodzieży z kl. 8 SP i I średniej w ramach formacji przed bierzmowaniem w czwartek o 18.30.

7. W nowym numerze „Niedzieli” zachęcamy do lektury m.in. artykułu „Najważniejsza i najtrudniejsza” o ostatniej pielgrzymce papieża Franciszka do Iraku.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,227 unikalne wizyty