06-08-2021 06:16
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.03.2021

1. Zachęcamy do przeżywania nabożeństw wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątek o 17.15 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz oddaniem czci relikwiom drzewa Krzyża św. w niedzielę o 17.15. W miarę naszych możliwości starajmy się częściej uczestniczyć we Mszach św., również w tygodniu.

2. Rekolekcje wielkopostne w archikatedrze odbędą się za dwa tygodnie, od V Niedzieli Wielkiego Postu. Program podamy za tydzień.

3. Wraz z naszą szkołą podstawową organizujemy konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Prace składamy do 28 marca. Przewidziane są cenne nagrody. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu i w szkole.

4. W piątek, 12 marca od 8.00 do 12.00 na parking przy plebanii możemy przynosić zużyty sprzęt RTV i AGD. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w Afryce. Ulotki o tej akcji są wyłożone przy wyjściu.  

5. Nasz „Caritas” uruchamia programy pomocy dla potrzebujących: kartę na zakupy w sklepach „Biedronka” oraz paczki żywnościowe. Dokładne informacje w siedzibie Caritas przy ul. Staszica (oraz pod numerem tel. 506 394 610.)

6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 26 marca. 40 kilometrowa trasa prowadzi ze św. Anny na Jasną Górę. Zapisy u ks. Łukasza Sakowskiego.

7. Spotkanie dla młodzieży z kl. 7 SP w ramach formacji przed bierzmowaniem w czwartek o 18.30.

8. W nowym numerze „Niedzieli” zachęcamy do lektury m.in. artykułu „Czy wszyscy wrócą?” o sytuacji Kościoła w czasach epidemii, opatrzonego zdjęciem z naszej bazyliki oraz artykułu „Kobiety Watykanu” o doniosłej roli pań w pracy Kurii Rzymskiej.

9. Przez przyczynę Matki Bożej Anielskiej, Naszej Pani Katedralnej chcemy powierzać wszystkie kobiety z racji ich poniedziałkowego święta. Prosimy aby wzrastały w świętości na wzór najpiękniejszej z Niewiast. Czynimy to poprzez słowa naszej modlitwy do Świętej Rodziny.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,376 unikalne wizyty