31-07-2021 23:17
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2020

Wraz ze współpracownikami w duszpasterstwie pragnę życzyć wszystkim modlącym się w naszej archikatedrze – Domu Świętej Rodziny – abyśmy otwierając się na Bożą Miłość zniżającą się do nas w tajemnicy betlejemskiego żłóbka, odkryli godność wyniesienia do miana Dzieci Bożych. Przyjmijmy tę prawdę i dzielmy się nią ze wszystkimi, których spotkamy na drodze naszego życia.

Błogosławionych, przeżytych w zdrowiu i pogodzie ducha Świąt Narodzenia Pańskiego.

1. Jutro II Dzień Oktawy uroczystości Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona na uczelnie katolickie.

2. W niedzielę święto Świętej Rodziny – uroczystość odpustowa w naszej archikatedrze i parafii. Uroczystej Mszy św. pontyfikalnej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Antoni Długosz. Podczas tej Mszy św. wszystkie małżeństwa, które w tym roku przeżywają swój jubileusz odnowią swoje przyrzeczenia.

3. Tegoroczna wizyta duszpasterska ze względu na stan epidemiczny będzie miała inny kształt i przebieg. Szczegółowe informacje zostaną podane w Nowy Rok.

4. Zachęcamy do zakupu podwójnego świątecznego numeru tygodnika „Niedziela” w cenie 10 zł. Do wydania dołączony kalendarz na 2021 rok oraz zbiór kolęd.

5. Zapraszamy też do nabycia naszej parafialnej gazetki „U Świętej Rodziny”.

6. W trosce o zdrowie swoje i innych pamiętajmy o zachowywaniu zasad reżimu sanitarnego w kościele oraz w innych miejscach.

7. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wykonali wystrój bożonarodzeniowy w bazylice i kaplicy – tworzyli dekoracje, budowali szopki i stroili choinki – dzieciom, młodzieży, Akcji Katolickiej, Siostrom i Księżom.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,944 unikalne wizyty