06-08-2021 05:54
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU 6.12.2020                      

 

1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Możemy wesprzeć naszych braci i siostry ze Wschodu przy wychodzeniu z archikatedry.

2. Roraty codziennie o 18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w środę na 16.30.

3. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe. Do przedświątecznej spowiedzi św. zapraszamy jednak przez cały okres adwentu podczas każdej Mszy św. w tygodniu i w niedziele oraz codziennie od 12.00 do 13.00.

4. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego
  • we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 8.00 i 18.00. Tego dnia Ks. Arcybiskup Metropolita zaprasza na 21.00 do łączności duchowej z Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Korzystając ze środków przekazu połączmy się w modlitwie dziesiątkiem Różańca świętego w intencji pokoju, pojednania i ładu społecznego oraz moralnego w naszej Ojczyźnie. Znakiem naszej łączności niech staną się świece lub roratnie lampiony zapalone w oknach domów.

5. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia do centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Taki ośrodek w Częstochowie znajduje się przy ul. Kopernika 38. (tel. 34 360 57 92).

6. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie 7 i 15 zł. oraz opłatków poświęconych ubiegłej niedzieli, z których dochód będzie przeznaczony na ogrzewanie archikatedry.

7. Z racji dzisiejszego wspomnienia św. Mikołaja, biskupa wszystkim życzymy naśladowania postawy tego świętego, który zawsze spieszył z pomocą potrzebującym. A wszystkie dzieci obecne na tej Mszy św. prosimy teraz o podejście przed ołtarz, gdzie otrzymają specjalne błogosławieństwo i drobny upominek.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,340 unikalne wizyty