06-08-2021 04:46
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020

1. Dziś rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Kościelny. Msza św. roratnia ku czci Matki Bożej oczekującej na narodzenie małego Jezusa codziennie o 18.00 w Kaplicy Najświętszego Sakramentu. Dzieci zapraszamy na Roraty z racji sytuacji epidemicznej tylko raz w tygodniu – w środy na godz. 16.30. Gromadzimy się z pod chórem Bazyliki. 

2. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła
  • w czwartek św. Franciszka Ksawerego;

3. Po Mszy św. o 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku ze względu na epidemię wolontariusze nie będą roznosić opłatków do naszych domów.  Opłatki będziemy mogli nabywać w zakrystii po Mszach św. w niedziele i w tygodniu oraz w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że jedynie te opłatki są poświęcone, a ofiary uzyskane z ich nabycia zostaną przeznaczone na ogrzewanie kaplicy i bazyliki.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.  W czwartek o 17.30 Godzina Święta, do chorych udajemy się na życzenie, sakrament spowiedzi w czasie Mszy świętych i od godz. 12.00 do 13.00.

5. Możemy już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie 7 i 15 zł. Świecę z ubiegłego roku zapalmy na grobach naszych bliskich.

6. Nasze rodziny zawierzajmy Najświętszej Rodzinie oczekującej na narodzenie Jezusa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,205 unikalne wizyty