27-07-2021 18:18
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2020

1. 28 października przypada 95. rocznica utworzenia diecezji częstochowskiej na mocy bulli Vixdum Poloniae unitas papieża Piusa XI. Tym samym jest to rocznica podniesienia naszego kościoła do rangi katedry. Natomiast 29 października będziemy przeżywać 70. rocznicę poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej, naszego kościoła parafialnego. W tym dniu o 7.00 rozpocznie się Doba Eucharystyczna. Zapraszamy do adoracji. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Niech tego dnia nie zabraknie nas na Eucharystii. O godz. 21.00 odprawimy Apel Jasnogórski.

Z racji powyższych rocznic w czwartek, 29 października o godz. 18.00 Sumie pontyfikalnej w tych intencjach będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w archikatedrze w porządku niedzielnym. 

3. Decyzją Ojca świętego w tym roku ze względu na epidemię odpust zupełny można uzyskać nie tylko w dni dawnej oktawy Wszystkich Świętych, ale przez cały listopad poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza. Przypominamy apel naszego Ks. Arcybiskupa, aby w tym roku ze względu na stan epidemii nasze modlitwy przy grobach rozłożyć na kolejne dni listopada.

4. Różaniec za zmarłych z wypominkami będziemy odmawiać od niedzieli, 1 listopada do 8 listopada włącznie o godz. 17.00. Po różańcu Msza św. oktawalna. Wciąż zachęcamy do składania kartek z imionami naszych zmarłych w zakrystii lub kancelarii.

5. Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów oferuje zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać darmową pomoc w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby. Zachęcamy osoby potrzebujące takiej pomocy także do kontaktu z parafią pod numerami telefonu umieszczonymi na stronie internetowej i przy kancelarii parafialnej.

6. Naszą wspólnotę i naszą ojczyznę polecajmy opiece Świętej Rodziny z Nazaretu.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,599 unikalne wizyty