31-07-2021 23:21
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła
13. 10. 2013 r
.


1. Dziś przeżywamy XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – papieżem dialogu”. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę dla młodzieży zdolnej z ubogich rodzin. Jest to żywy pomnik pamięci i wdzięczności dla bł. Jana Pawła II.

2. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień – dzieci.

3. Nabożeństwo fatimskie w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem zostanie odprawione w archikatedrze o 17:15, po tym nabożeństwie odmówimy akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi, zapraszamy wszystkich parafian.

4. Tydzień w liturgii:
- nabożeństwa różańcowe codziennie dla dorosłych o 17:15, dla dzieci o 16:30 w poniedziałek, środę i piątek;
- we wtorek św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła (żyła w XVI w., zreformowała zakon karmelitański, napisała wiele dzieł o życiu wewnętrznym);
- w środę św. Jadwigi Śląskiej (matki siedmiorga dzieci, zakładała szpitale, troszczyła się o ubogich i chorych, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru w Trzebnicy i tam zmarła w 1343 r.);
- w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika (należy do grona pierwszych i najważniejszych Ojców Kościoła, zmarł ok. 107 r.);
- w piątek św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

5. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty wyrażamy wdzięczność za trud przekazywania wiedzy i wychowania młodego pokolenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i cierpliwej miłości wobec uczniów.

6. Spotkania duszpasterskie:
- z rodzicami dzieci klas I dziś o 11:30;
- katecheza dla dorosłych – jubileuszowa 50 – w czwartek o 15:00 i 18:45;
- z Rycerstwem Niepokalanej w sobotę o 18:00;
- we wtorek Dzień Dziecka Utraconego. Rodziców, którzy utracili dziecko przed urodzeniem lub po urodzeniu zapraszamy na specjalne nabożeństwo w parafii św. Józefa na Rakowie o 17:15. W naszej parafii w tej intencji odmówimy różaniec o 17:15.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Dzień maryjny w Roku Wiary” oraz „Franciszek – papież maryjny”. Można też nabyć najnowszy numer "u Świętej Rodziny" i "Miłujcie się".

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Pelagia Markiewicz l. 89
śp. Bogusław Szymonik l. 84
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,952 unikalne wizyty