27-07-2021 17:03
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze od czwartku codziennie o 17.15. Starajmy się w miarę naszych możliwości uczestniczyć jako wspólnota w tej pięknej modlitwie. Dzieci zapraszamy na różaniec od następnego tygodnia w poniedziałki i środy na 16.30.

2. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek św. Wacława, w naszych modlitwach pamiętamy o Księdzu Arcybiskupie Metropolicie.

- we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

-  w środę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

 - w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

 - w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października. Do chorych udamy się w piątek od 9.00. Spowiedź św. od 7.00, od 12.00 do 13.00 i od 17.30.

4. W środę spotkanie Akcji Katolickiej o 19.00 w sali duszpasterskiej.

5. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania  z klas 8 SP i pierwszych klas szkoły średniej w czwartek o godz. 16.30.

6. W środę, 30 września, o godz. 19.00 w ramach cyklu „Muzyka w świątyniach” w naszej bazylice odbędzie się koncert chóru Collegium Cantorum połączony z multimedialnymi opowieściami o archikatedrze. Wstęp jest bezpłatny, jednak ze względów sanitarnych konieczne jest pobranie wcześniej wejściówki w zakrystii po Mszy św.

7. W sobotę 3 października, o godz. 9.30 rozpocznie się Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej w Myszkowie. Natomiast tradycyjne spotkanie formacyjne naszej wspólnoty różańcowej w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

8. Przypominamy, że w każdą środę o 18.00 odprawiamy przed cudami słynącym wizerunku Matki Bożej Anielskiej – naszej Pani Katedralnej specjalną nowennę. U duszpasterzy możemy składać intencje za żywych i zmarłych, które przedstawiamy przez kolejne miesiące.

9. Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy chcą włączyć się w różnego typu grupy duszpasterskie naszej parafii:

Młodsze dzieci zapraszamy do grupy „Dzieci Maryi”, którą będą prowadzić nasze Siostry Karolanki. Spotkania w soboty o 10.00.

Próby scholi dziecięcej przy akompaniamencie gitarowym w piątki o 15.30.

Chłopców i mężczyzn w każdym wieku zapraszamy do służby Bożej jako ministrantów i lektorów. Zbiórki dla kandydatów i ministrantów w wieku szkolnym  w soboty o 11.00.

Młodzież zapraszamy do formacji w duchu oazowym. Spotkania dla grupy młodzieżowej będą odbywać się w piątki o 19.00.

Dorosłych, chcących służyć Bogu i ludziom poprzez różnego rodzaju akcje duszpasterskie i charytatywne zapraszamy do Akcji Katolickiej. Spotkania raz miesiącu. Serdecznie zapraszamy też do rodziny Żywego Różańca, która omadla sprawy parafii i naszych rodzin w zaciszu domowym, ale i wspólnotowo po każdej Mszy św. porannej  o 7.00. 

Szczegółowe informacje na temat powyższych grup u duszpasterzy.

10. Ponadto przypominamy, że w naszej archikatedrze trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie porannej i wieczornej Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00 kapłani pełnią dyżur w konfesjonale, o 15.00 Wspólnota Miłosierdzia Bożego odmawia Koronkę, w tygodniu o 17.30 /poza czasem nabożeństw okresowych/ odprawiane są Nieszpory, a w niedzielę o 7.30 śpiewane są Godzinki ku czci Matki Bożej, a o 9.30 odprawiana jest Godzina Czytań o Świętej Rodzinie. Do udziału w tych nabożeństwach według sił i gorliwości serdecznie zapraszamy.

11. Przypominamy, że ogłoszenia duszpasterskie są wywieszone w gablotach przy wejściach oraz dostępne na stronie internetowej www.archikatedra.pl 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,435 unikalne wizyty