27-07-2021 17:50
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.08.2020

1. Dziś żegnamy w naszej wspólnocie parafialnej s. Apolinę Pais, wieloletnią przełożoną Domu Sióstr Karolanek posługujących w naszej wspólnocie. Ostatnie sześć lat s. Apoline pełniła też funkcję zakrystianki archikatedry. Ponadto otaczała troską najuboższych, służąc z oddaniem w stołówce Świętej Rodziny oraz w minionym roku katechizowała w szkole średniej. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie za jej pełną oddania posługę, przesyconą troską o piękno tej bazyliki i o naszych biednych. Na nowe zadania niech Pan Bóg przez przyczynę św. Karola Boromeusza obdarza Siostrę wszelkimi łaskami.

2. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek św. Jacka, prezbitera
  • w czwartek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • w sobotę wspomnienie Matki Bożej Królowej

3. W poniedziałek, 17 sierpnia na Jasnej Górze rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
W archikatedrze nowennę będziemy odprawiali od poniedziałku codziennie po Mszach św. porannych i przed Mszami św. wieczornymi.

4. W czwartek 20 sierpnia o 17.00 odbędzie się przy zachowaniu odpowiednich zasad sanitarnych nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Niech ta krótka, ale piękna droga będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Maryi. Każdy z nas ma przecież za co dziękować i ma też o co prosić Panią Jasnogórską. Prosimy chętnych do niesienia krzyża, tablicy i nagłośnienia pielgrzymkowego o zgłoszenie się wcześniej do zakrystii.

5. Polecamy bardzo serdecznie nasz tygodnik „Niedzielę”, a w nim serię artykułów o Cudzie nad Wisłą.

6. Opiece Świętej Rodziny zawierzamy wszystkich modlących się w archikatedrze częstochowskiej, w sposób szczególny pamiętając o pielgrzymach jasnogórskich.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,526 unikalne wizyty