31-07-2021 22:47
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 30.05.2020

  1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwa wyznaczona przez Ojca Świętego.
  2. Wczoraj, Ks. Arcybiskup Metropolita w naszej archikatedrze udzielił święceń kapłańskich siedmiu diakonom, a wśród nich naszemu parafianinowi ks. Mateuszowi Golisowi. Bardzo cieszymy się z tego wielkiego wyróżnienia naszej wspólnoty, jakim jest nowe powołanie. Ks. Mateusz dziś o godz. 12.00 sprawuje swoją Mszę św. prymicyjną.
  3. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać codziennie o 17.30.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota czerwca. Spowiedź św. w piątek przed i podczas Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00.
  5. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w archikatedrze o 8:00 i 18:00,

- w środę św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników,

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Odpust w kościele seminaryjnym,

- w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

  1. W czwartek na godz. 18.00 do Kaplicy Najświętszego Sakramentu zapraszamy  na spotkanie rodziców dzieci z kl. III przed I Komunią św.
  2. Polecamy lekturę tygodnika „Niedziela” oraz zachęcamy do korzystania z  innych mediów katolickich.
  3. Wszystkim wiernym na czele z dziećmi, które w poniedziałek będą przeżywać swoje święto składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,874 unikalne wizyty