01-08-2021 00:11
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05.2020

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30. W czasie nabożeństw oprawiamy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Przypominamy, że do uroczystości Trójcy Świętej trwa okres Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do sakramentu spowiedzi, który sprawujemy podczas wszystkich Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00. Konfesjonały są wyposażone w folie ochronne i środki dezynfekcyjne.

3. W poniedziałek, 25 maja o godz. 12.00 będziemy sprawować Mszę św. z okazji 80 urodzin ks. prałata Stanisława Gębki, poprzedniego proboszcza archikatedry. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę, 30 maja o godz. 10.00 Ks. Arcybiskup Metropolita udzieli święceń kapłańskich siedmiu diakonom naszej archidiecezji. Wśród nich będzie też nasz parafianin, dk. Mateusz Golis, który w niedzielę, 31 maja o godz. 12.00 w naszej bazylice archikatedralnej odprawi swoją Mszę św. prymicyjną. Nowe powołanie do dla wspólnoty parafialnej wielka łaska, a prymicje to wielkie święto.

5. Polecamy lekturę „Niedzieli”, a w niej m.in.: list Benedykta XVI z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz  artykuł „Mama, która przebaczyła” o matce błog. o. Zbigniewa Strzałkowskiego, misjonarza- męczennika z Boliwii.

6. Naszą modlitwą chcemy otoczyć dziś nasze Mamy, które we wtorek, 26 maja będą obchodzić swoje święto. Pamiętamy o żyjących i tych, które poprzedziły nas w drodze do wieczności.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,124 unikalne wizyty