06-08-2021 04:32
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04.2020

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Nie zapomnijmy o 15.00 odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w łączności ze wspólnotą parafialną.

2. W związku z nowymi wytycznymi Rządu Rzeczypospolitej od poniedziałku liczba osób zgromadzonych jednorazowo w kościele zależy od powierzchni danej świątyni. Limit zakłada 1 osobę na 15 m2. Przestaje więc obowiązywać zasada obecności maksymalnie 5 wiernych. Pamiętajmy jednak o zachowaniu co najmniej dwumetrowej odległości od siebie w ławkach i w czasie procesji komunijnej oraz o stosowaniu maseczki ochronnej także wewnątrz świątyni. Zgodnie z przepisami takiej maseczki nie używają jedynie duchowni podczas sprawowania kultu.

3. Przypominamy, że dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej liturgii Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego jest ważna do odwołania.

4. W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w piątek wspomnienie dowolne św. Jerzego a w sobotę święto św. Marka, Ewangelisty.

5. Zachęcamy do nabycia „Niedzieli”, która mimo trudności, wciąż ukazuje się w wersji papierowej.  Znajdziemy tam m.in. artykuł o pomocy charytatywnej jaką świadczy Kościół w dobie epidemii oraz wywiad z prezydentem Polski Andrzejem Dudą pt. „Wspólnie przetrwamy ten trudny czas”. Przypominamy też, że w niedzielę Mszę św. o godz. 10.00 z archikatedry transmituje katolickie radio Fiat.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,176 unikalne wizyty