27-07-2021 16:49
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 5.04.2020

Ze względu na trwający w Polsce stan epidemiczny w nadchodzące Święte Triduum Paschalne oraz święta Zmartwychwstania Pańskiego zostały wprowadzone pewne ograniczenia, które choć napełniają nas wszystkich bólem, są niezbędne dla ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

Msza Krzyżma będzie sprawowana prze Ks. Arcybiskupa Metropolitę w Wielki Czwartek w ograniczonym prawem gronie.

W naszej archikatedrze Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana w Wielki Czwartek o 18.00, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o 18.00 a Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o 21.00. Wszystkie te liturgie będzie transmitowało nasze radio FIAT. W duchu wzajemnej odpowiedzialności prosimy o tę właśnie formę duchowej łączności.

W myśl archidiecezjalnych zarządzeń w Wielki Czwartek opuszczony zostanie obrzęd umywania nóg, w Wielki Piątek cześć krzyżowi oddamy przez ukłon lub przyklęknięcie. Nie urządza się także tradycyjnych ołtarzy adoracji - Ciemnicy ani Grobu Pańskiego. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów na stół wielkanocny w kościele. Jednak w Niedzielę Zmartwychwstania uroczyste śniadanie wielkanocne należy rozpocząć od wspólnej modlitwy z prośbą do Boga o błogosławieństwo pokarmów. Wzór tej domowej liturgii jest dostępny tutaj >>> https://archiczest.pl/zaw/zalaczniki/1585141819/1585150793.pdf

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w bazylice, nie będzie też procesji rezurekcyjnej.

Dyżury w konfesjonale w tym tygodniu będziemy pełnić w czasie Mszy św. oraz od 11.00 do 13.00. Mamy nadzieję, że poszerzone godziny spowiadania przyczynią się do bezpiecznego skorzystania z tego sakramentu wszystkim, którzy mają takie pragnienie. Ponadto, można o spowiedź św. poprosić duszpasterzy także w innym czasie. Telefony kontaktowe są dostępne w na stronie internetowej, przy kancelarii oraz na informacjach rozwieszonych na terenie parafii.

Są jeszcze do nabycia świece na stół wielkanocny oraz nasz tygodnik katolicki Niedziela.

Z wiarą i nadzieją przeżyjmy ten wyjątkowy Wielki Tydzień. Niech tęsknota za żywą wspólnotą Kościoła stanie się wyrazem łączności z Chrystusem osamotnionym w Ogrodzie Oliwnym i przygotuje nasze serca na duchowe przeżycie Misterium Paschalnego.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,406 unikalne wizyty