06-08-2021 06:17
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020

1. W związku z nowymi przepisami państwowymi w sprawie przeciwdziałania epidemii Ks. Arcybiskup Metropolita wydał nowe zarządzenia. W całości dostępne są na stronie archidiecezji oraz na naszej stronie internetowej archikatedra.pl. Najistotniejsze informacje to:

 • aż do odwołania obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we Mszach Świętych niedzielnych i uroczystościach, dlatego zachęcamy do korzystania z transmisji przez media,
 • w liturgii Mszy św. w kościele uczestniczyć może maksymalnie 5 osób,
 • istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej tak do ust jak i na rękę,
 • zawieszone zostają pierwszopiątkowe i przedświąteczne wizyty u chorych, zapraszamy jednak, aby chorych zgłaszać na indywidualną wizytę kapłana;
 • uroczystości Pierwszych Komunii Świętych oraz sakramentu 
  Bierzmowania  będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii.
 • celebracja sakramentu Chrztu Świętego powinna odbywać się poza Mszą Świętą,
 • celebracja sakramentu Małżeństwa powinna odbywać się tylko z udziałem narzeczonych, świadków i ewentualnie jednej dodatkowej osoby;
 • w przypadku pogrzebów celebrowana jest tylko trzecia stacja na cmentarzu z zachowaniem maksymalnej liczby 5 osób. Mszę św. pogrzebową można sprawować na życzenie rodziny w dzień pogrzebu lub inny tylko w kościele parafialnym, jednak bez umieszczania tam trumny lub urny.
 • Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi św., który jest sprawowany codziennie w czasie Mszy św. i od 12.00 do 13.00.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W myśl najnowszych zarządzeń tego dnia nie organizujemy procesji z palmami.

3. Ponadto ponawiamy nasze zaproszenie do troski o osoby starsze i schorowane, które w tych dniach potrzebują pomocy. W razie potrzeby prosimy o kontakt z duszpasterzami, do których numery kontaktowe są umieszczone na kartkach rozwieszonych na terenie parafii.

4. Paczki żywnościowe dla biednych wydajemy od poniedziałku do piątku o 16.00, a nasza przychodnia lekarska funkcjonuje jak zwykle. Prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny - 34 368 02 72.

5. Zachęcamy do nabywania naszego tygodnika „Niedziela” oraz świec na stół wielkanocny.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,378 unikalne wizyty