06-08-2021 05:13
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020

1. W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do prywatnego odprawienia w łączności ze wspólnotą parafialną Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Dobrego Boga prosimy i Jemu ufamy, że niedługo znowu będziemy mogli cieszyć się pełnią obecności na wspólnotowych nabożeństwach w naszej archikatedrze.

2. W zakrystii możemy nabyć paschaliki – świece na stół wielkanocny. Niech ta świeca stanie się symbolem naszej kościelnej wspólnoty. Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne.

3. W związku z obowiązującym stanem epidemicznym prosimy o zachowanie szczególnej higieny i odpowiedniej odległości od siebie w ławkach i podczas wychodzenia z kościoła.

4. Nie zamknęliśmy naszej stołówki dla ubogich, jednak wypełniając obowiązujące przepisy funkcjonuje ona obecnie jako punkt wydawania żywności. Potrzebujący otrzymują kanapki od poniedziałku do piątku o 16.00. Przy okazji dziękujemy Siostrom Karolankom za odważne niesienie tej szczególnie teraz trudnej pomocy.

5. Prosimy też o szczególną pomoc osobom starszym i schorowanym w zakupach, a jeśli sami nie możemy tego zrobić, prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby do duszpasterzy.

6. Msze św. w archikatedrze odbywają się według normalnego porządku. Cały dzień trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu, a z posługą w konfesjonale czekamy w czasie każdej Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00. Przypominamy o obowiązującej wciąż dyspensie od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do umieszczenia w oknach obrazu Matki Bożej i zapewniamy o naszej codziennej kapłańskiej modlitwie różańcowej o ustanie epidemii.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,258 unikalne wizyty