01-08-2021 00:58
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2020

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego w naszym kraju Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski wydał zarządzenia w sprawie sprawowania kultu Bożego w naszej archidiecezji w czasie trwania epidemii koronawirusa.

1. Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej obowiązująca na dzisiaj do 29 marca:

- osobom w podeszłym wieku,

- osobom z objawami infekcji,

- dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi opiekę;

- wszystkim, którzy czują obawę przez zarażeniem.

W związku z tym zachęcamy do uczestniczenia w tym wyjątkowym czasie we Mszy św. poprzez media. W gablotach są wywieszone informacje na temat transmisji w radiu, telewizji i internecie.

 

Niedziela, 15 marca 2020 r.
7:00 – TVP 1
9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
9:30 – Telewizja TRWAM
10.00 - radio FIAT /z Archikatedry/
11.00 – TVP 1
13:00 – TVP POLONIA
19.00 - Polskie Radio, Program Pierwszy
19.15 - radio FIAT

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.
7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.
18.00 - radio FIAT
20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: http://www.jasnagóra.pl/ i www. episkopat.pl.

 

2. Zostały zawieszone rekolekcje wielkopostne i wszelkiego rodzaju nabożeństwa wspólne poza Mszą św. (Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Nieszpory i inne). Wiernych zachęcamy, aby te nabożeństwa odprawiali prywatnie w domach w duchowej łączności ze wspólnotą parafialną.

3. Przypominamy, że dla zachowania wyjątkowej higieny Komunię św. możemy przyjmować na rękę: wyciągamy lewą dłoń wspartą na prawej i spożywamy Eucharystię od razu przy kapłanie. Ale chcemy podkreślić, że każdy kapłan komunikujący dwa razy myje ręce – raz przed Mszą św. i drugi raz bezpośrednio przed udzielaniem Komunii św.

4. W myśl przepisów państwowych w zgromadzeniu wiernych może uczestniczyć najwyżej 50 osób. Prosimy także o zachowanie odpowiedniej, conajmniej metrowej odległości od siebie. Ufamy, że w naszej archikatedrze, która jest trzecim największym kościołem w Polsce, możemy spełnić zadość tym ustaleniom.

5. Obowiązuje normalny porządek Mszy św. Codziennie sprawujemy sakrament spowiedzi św. w czasie Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00. Archikatedra jest też cały dzień otwarta, a w kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Księża naszej archidiecezji w odpowiedzi na apel Ks. Arcybiskupa codziennie o 20.30 będą gromadzić się na różańcu w kościołach. Zachęcamy wiernych, by o tej godzinie w swoich domach łączyli się duchowo w modlitwie.

7. Prosimy też o szczególną pomoc osobom starszym i schorowanym w zakupach, a jeśli sami nie możemy tego zrobić, prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby do duszpasterzy.

8. Zachęcamy wszystkich wiernych, by wzorem naszych przodków, w tych szczególnych dniach umieścić w oknach domów wizerunek Matki Najświętszej, zwłaszcza tak nam bliski i drogi wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w której Bóg dał Narodowi Polskiemu przedziwną pomoc i obronę.

9. W czwartek, w uroczystość św. Józefa, Msze św. będą o 8.00 i 18.00.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,253 unikalne wizyty