06-08-2021 05:37
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2020

1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas VI w czwartek o 17.00.

4. Zapraszamy do udziału w częstochowskiej Drodze Krzyżowej, która 13 marca o godz. 19.00 przejdzie Aleją Najświętszej Maryi Panny od pomnika św. Jana Pawła II na placu Daszyńskiego. Przy okazji bardzo serdecznie prosimy mężczyzn chętnych do niesienia krzyża w czasie tego nabożeństwa do zgłoszenia się po Mszy św. do zakrystii.

5. Piękna tradycja naszej parafii gromadzi co roku mężczyzn i starszych chłopców, którzy jako Gwardia Katedralna czuwają przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zapraszamy do tej szlachetnej służby wszystkich chętnych. Potraktujmy jako zaszczyt czuwać przy Chrystusie w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania.

6. Rekolekcje wielkopostne odbędą się za dwa tygodnie, tj. od IV Niedzieli Wielkiego Postu.

7. 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w Warszawie na pl. Józefa Piłsudskiego obędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym, nasza archidiecezja organizuje pielgrzymkę na to doniosłe wydarzenie. Zostanie przygotowany specjalny pociąg dla pielgrzymów. Przejazd pociągiem i wejście do sektora będzie możliwe tylko poprzez zgłoszenie w parafii. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii do 14 marca. Koszt całościowy to 100 zł.

8. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” i zapraszamy do słuchania katolickich rozgłośni: Radia Fiat, Radia Jasna Góra i Radia Maryja.

9. Akcja Katolicka po Mszy św. będzie rozdawać ulotki z nr. KRS fundacji, która gromadzi środki na rehabilitację sparaliżowanego p. Grzegorza Sakowskiego, brata naszego ks. Łukasza. Rozliczając swój PIT możemy 1% podatku przeznaczyć na ten ważny i tak nam wszystkim bliski cel.

10. Drogim Paniom w dniu ich święta chcemy zadedykować słowa św. Jana Pawła II: „Kościół pragnie złożyć dzięki Najświętszej Trójcy za «tajemnicę kobiety» i za każdą kobietę — za to, co stanowi odwieczną miarę jej godności kobiecej, za «wielkie dzieła Boże», jakie w niej i przez nią dokonały się w historii ludzkości”. (List apostolski „Mulieris dignitatem”)

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,314 unikalne wizyty