06-08-2021 05:00
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła
08. 09. 2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 1200 pobłogosławimy rodziny, za tydzień – dzieci.

2. Jutro przypada VII rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez naszego Arcypasterza Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Arcybiskupie, by Pan obdarzył Go potrzebnymi łaskami.

3. Tydzień w liturgii:
- dziś święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa na Jasnej Górze o 11:00;
- w czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
- w piątek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła (za piękne głoszenie Słowa Bożego otrzymał przydomek „złotousty”, wymagał od siebie i od innych, za co naraził się wpływowym osobom, które doprowadziły do wygnania biskupa. Przed śmiercią powiedział: „Bogu za wszystko dziękuję”);
- w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w parafii przy Rynku Wieluńskim. Uczcijmy nasz krzyż osobisty lub rodzinny. W tym dniu starajmy się wynagrodzić Bogu za profanacje krzyża szczególnie na ziemi polskiej.
4. Spotkania duszpasterskie:
- z rodzicami i dziećmi pierwszokomunjnymi jutro o 17:50;
- przed I Komunią św. obowiązuje trzyletnie przygotowanie. Spotkania z rodzicami klas zerowych i pierwszych odbywać się będą trzy razy w roku szkolnym;
- spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18:00.

5. W najbliższą sobotę 14 września pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych, osób starszych, rencistów i emerytów do archikatedry. Mszę św. o 10:00 odprawi ks. bp Antoni Długosz. Po Mszy św. spotkanie w auli przy herbacie.

6. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy III Tydzień Wychowania. Będzie to także przygotowanie dzieci i młodzieży do patronalnej uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: o słudze Bożym kard. Auguście Hlondzie i o poświęceniu Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi w 1946 r. które to poświęcenie dziś będzie ponowione na Jasnej Górze o 11:00.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,235 unikalne wizyty