27-07-2021 16:13
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.03.2020

1. Informacja Ministra Zdrowia oraz komunikat Przewodniczącego KEP w sprawie koronawirusa

Szanowni Państwo,

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ?, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38?i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.

Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski

2. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych",  ustanowiony w 2011 r. Tego dnia, w 1951 r. wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Przywołujemy bohaterskie postaci walczących o prawdziwą wolność naszego narodu w czasach reżimu komunistycznego i modlimy się o ich zbawienie.

3. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Nie zaniedbajmy naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.15. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu.

4. Przy Krzyżu wielkopostnym wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Puszki z naszym darem serca będziemy mogli złożyć w zakrystii w Niedzielę Palmową.

5. W czwartek o 18.00 na Mszę św. i spotkanie duszpasterskie zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w także czwartek o godz. 18.30 w sali parafialnej.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek o 17.30, spowiedź w piątek w czasie Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00, do chorych udamy się od 9.00.

8. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii będą od IV niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje wygłosi ks. dr Grzegorz Szumera, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

9. Parafia św. Zygmunta zaprasza od 7 marca 2020 r., w każdą pierwszą sobotę miesiąca, mężczyzn i młodzieńców na modlitwę różańcową z procesją pokutną na Jasną Górę. Początek o godz. 11.00 w kościele św. Zygmunta w Częstochowie.

10. Na duchową lekturę polecamy najnowszy numer „Niedzieli”.

11. Życzymy dobrego przeżycia nadchodzącego tygodnia i owocnych ćwiczeń wielkopostnych.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,339 unikalne wizyty