31-07-2021 23:08
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2019 

1. Dziś rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Kościelny. W Adwencie spróbujmy częściej uczestniczyć w Mszach św. w tygodniu, aby dobrze przygotować się na przyjście Pana. Msza św. roratnia ku czci Matki Bożej oczekującej na narodzenie małego Jezusa codziennie w Kaplicy Najświętszego Sakramentu o 18:00. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na Roraty w poniedziałek, wtorek i piątek na 18.00. Gromadzimy się z pod chórem Bazyliki.  W piątek szczególne spotkanie dla dzieci ze św. Mikołajem.

2. Tydzień w liturgii:

  • we wtorek św. Franciszka Ksawerego;
  • w środę św. Barbary;
  • w piątek św. Mikołaja;
  • w sobotę św. Ambrożego,;

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o 11.00 dzieci z kl. III otrzymają poświęcone medaliki. Jest to także dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Swój dar serca będziemy mogli wtedy złożyć przy wychodzeniu z archikatedry.

4. Dziś po Mszy św. o 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wolontariusze rozniosą je do naszych domów. Okażą specjalne zaświadczenie z parafii. Pamiętajmy, że jedynie te opłatki są poświęcone, a ofiary uzyskane z ich nabycia zostaną przeznaczone na ogrzewanie kaplicy Najświętszego Sakramentu.

5. Ostatnie spotkanie „Szkoły Modlitwy” w najbliższy wtorek o 19.00 w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

6. Zebranie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.  W czwartek o 17.30 Godzina Święta, a w piątek do chorych udamy się od 9.00, sakrament spowiedzi w czasie Mszy świętych i od godz. 12.00 do 13.00.

8. Możemy już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie 7 i 15 zł. Świecę z ubiegłego roku zapalmy na grobach naszych bliskich.

9. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się od III Niedzieli Adwentu. Poprowadzą je nasi Ojcowie Kapucyni.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,916 unikalne wizyty