27-07-2021 17:53
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019

1. Dziś przeżywamy 11. Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Hasło tegorocznego dnia to: „Sudan Południowy – przemilczane cierpienie”. W kraju tym ponad połowa mieszkańców – ok. 7 mln ludzi głoduje, a ok. 5,5 mln jest pozbawionych domu. Składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy złożą dziś swój dar serca na pomoc naszym siostrom i braciom w Afryce.

2. Natomiast za tydzień, 17 listopada Caritas w odpowiedzi na apel Ojca św. Franciszka związany ze Światowym Dniem Ubogich przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten szczytny cel.

3. Jutro będziemy świętować 101 rocznicę odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Centralna Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana  w intencji Ojczyzny i Miasta Częstochowy pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity. Przed jej rozpoczęciem odśpiewana zostanie inwokacja Gaude Mater Polonia i Hymn państwowy. Msze św. w tym dniu w archikatedrze jeszcze o 7.00 i 18.00.

4. Od najbliższego wtorku, 12 listopada rusza w naszej parafii Szkoła Modlitwy. Przeznaczona jest dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych, którzy chcą pogłębić swoją relację z Jezusem przez modlitwę, dla tych, którzy widzą braki w swojej modlitwie lub nie potrafią się modlić. Cztery spotkania w formie warsztatów poprowadzi o. dr Tadeusz Starzec, kapucyn. Pierwsze spotkanie we wtorek o 19.00 w Kaplicy Najświętszego Sakramentu. Informacje szczegółowe na plakatach i ulotkach, które możemy zabrać przy wychodzeniu z archikatedry.  

5. Tydzień w liturgii:

  • we wtorek św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w środę Pierwszych Męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na misje w Afryce odbędzie się w środę, 13 listopada o 16.00. Sprzęt przynosimy na parking przy plebanii. Uzyskane środki będą przeznaczone na pomoc misjom.

7. Zachęcamy serdecznie do lektury „Niedzieli” oraz korzystania
z mediów katolickich: radia Fiat, radia Jasna Góra i radia Maryja.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,537 unikalne wizyty