27-07-2021 17:45
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2019

1. Jutro, w poniedziałek 28 października przypada 94. rocznica utworzenia diecezji częstochowskiej na mocy bulli Vixdum Poloniae unitas papieża Piusa XI. Tym samym jest to rocznica podniesienia naszego kościoła do rangi katedry. Natomiast we wtorek będziemy przeżywać bardzo ważne święto dla naszej wspólnoty, 69. rocznicę poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej, naszego kościoła parafialnego. W tym dniu o 7.00 rozpocznie się Doba Eucharystyczna. Zapraszamy do adoracji. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Niech tego dnia nie zabraknie nas na Eucharystii. O godz. 21.00 odprawimy Apel Jasnogórski.

Z racji powyższych rocznic dzisiaj o godz. 12.00 Sumie pontyfikalnej w tych intencjach będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita.

2. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w archikatedrze w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy św. o 11.00. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po południu. Na cmentarzach naszej archidiecezji klerycy będą zbierali ofiary na Seminarium Duchowne. Dobroci naszych serc polecamy tę sprawę.

3. W sobotę wspomnienie Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św.
o 8.00 i 18.00.

4. Odpust zupełny można zyskać od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz. Można go też uzyskać w Dzień Zaduszny nawiedzając kościół parafialny.

5. Wszystkie dzieci i ich bliskich zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych w środę, 30 października. Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00 w kaplicy, a następnie przejście barwnym korowodem na aulę.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Z Komunią św. do chorych udamy się w piątek od 9.00. 

7. Różaniec za zmarłych z wypominkami będziemy odmawiać od piątku, 1 listopada do 8 listopada włącznie o 17.00. Po różańcu Msza św. oktawalna. Wciąż zachęcamy do składania kartek z imionami naszych zmarłych w zakrystii lub kancelarii.

8. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy serdecznie na koncert naszego Pana Organisty Przemysława Kmiecia. Wstęp wolny.

9. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas 6 SP w czwartek o 17.00.

10. Serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przy wychodzeniu z archikatedry złożą swój dar serca do puszki na misje.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,515 unikalne wizyty