31-07-2021 23:43
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019

 

1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski. Po Mszy św. wolontariusze będą oczekiwali na nasz dar serca do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia – wsparcie w dalszej nauce zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

3. Tydzień w liturgii:

  • we wtorek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • we środę św. Jadwigi Śląskiej
  • w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Jest to dzień imienin naszych wikariuszy, ks. Łukasza Sakowskiego i ks. Łukasza Połacika. Msze św. w intencji Księży  Solenizantów o 7.00 i 18.00. Zapraszamy do modlitwy za naszych księży.

4. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne i oktawalne. Wyłożone są z tyłu Bazyliki i w Kaplicy.

5. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę z naszej parafii w sobotę, 26 października. Będziemy modlić się przy grobie wieloletniego wikariusza archikatedry, ks. kan. Antoniego Madejskiego, nawiedzimy sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach, sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie oraz bazylikę św. Piotra i Pawła w Zawierciu. Zapisy w zakrystii i kancelarii. 

6. Zapraszamy dzieci do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zachęcamy rodziców, by pomogli w przygotowaniu strojów świętych – najpiękniejsze będą nagrodzone. Przypominamy też o konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany przez dzieci.

7. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z kl. 8 w środę o 17.00 w Sali duszpasterskiej. Przypominamy, że spotkania dla służby liturgicznej odbywają się w soboty o 11.00, Oaza dla grupy młodszej w piątki o 16.00, a Oaza dla grupy starszej w czwartki o 20.00.

8. W niedzielę, 27 października na 16.15 zapraszamy serdecznie na koncert naszego Pana Organisty Przemysława Kmiecia. Wstęp wolny.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,992 unikalne wizyty