06-08-2021 05:15
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2019

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze od wtorku codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w środę o 16.30.

2. Tydzień w liturgii: jutro św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. siostry Faustyny Kowalskiej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października. Do chorych udamy się w piątek od 9.00. Spowiedź św. od 7.00, 12.00 i 17.30.

4. W środę spotkanie Akcji Katolickiej o 19.00 w sali duszpasterskiej.

5. W czwartek na 18.00 zapraszamy na comiesięczne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Spotkanie w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W ten sam dzień zapraszamy też młodzież chcącą przygotowywać się do bierzmowania z kl. 6, 7 i 8 szkoły podstawowej . Spotkanie w sali duszpasterskiej o 18.30.

6. W sobotę 5 października, o godz. 10.00 do kaplicy Najświętszego Sakramentu zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca naszej parafii na uroczystą Mszę św. w intencji członków i członkiń tej wspólnoty oraz ich rodzin. Po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie przy kawie i herbacie.

7. Przypominamy, że w każdą środę o 18.00 odprawiamy przed cudami słynącym wizerunku Matki Bożej Anielskiej – naszej Pani Katedralnej specjalną nowennę. U duszpasterzy możemy składać intencje za żywych i zmarłych, które przedstawiamy przez kolejne miesiące. Szczególną intencją nowenny będzie modlitwa błagalna o obronę życia poczętego.

8. Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy w myśl Ojca św. Franciszka chcą „wstać z kanapy” i włączyć się w różnego typu grupy formacyjne i akcyjne naszej parafii:

Młodsze dzieci zapraszamy do grupy „Dzieci Maryi”, którą będzie prowadzić nasza s. Wiesława, Karolanka. Spotkania w soboty o 10.00. Chłopców i mężczyzn w każdym wieku zapraszamy do służby Bożej jako ministrantów i lektorów. Zbiórki dla kandydatów i ministrantów w wieku szkolnym  w soboty o 11.00.

Młodzież zapraszamy do formacji w duchu oazowym – Ruch Światło-Życie. Spotkania dla grupy młodszej w piątki o 16.00, a dla grupy starszej w piątki o 19.00. Młodzież, która chce włączyć się w działania na rzecz parafii i potrzebujących zapraszamy do Młodzieży Świętej Rodziny.

Dorosłych, chcących służyć Bogu i ludziom poprzez różnego rodzaju akcje duszpasterskie i charytatywne zapraszamy do Akcji Katolickiej. Spotkania raz miesiącu. Wkrótce rozpocznie się też w naszej parafii Szkoła Modlitwy, którą poprowadzi nasz o. Tadeusz, kapucyn. Małżeństwa pragniemy zachęcić do rozpoczęcia formacji w Oazie Rodzin. Pragniemy stworzyć Krąg parafialny wspólnej modlitw, formacji i wsparcia.

Szczegółowe informacje na temat powyższych grup u duszpasterzy.

9. Przypominamy, że ogłoszenia duszpasterskie są wywieszone w gablotach przy wejściach oraz dostępne na stronie internetowej www.archikatedra.pl  

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,262 unikalne wizyty