27-07-2021 16:08
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.09.2019

1. Apel Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego.

2. Tydzień w liturgii:

  • w czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę święto Podwyższenia Krzyża św. Odpust w parafii przy Rynku Wieluńskim. Zgodnie z apelem  Ks. Arcybiskupa chcemy w sposób szczególny uczcić tego dnia krzyż. Wiele jest przydrożnych krzyży na terenie naszej parafii. Pragniemy gorąco podziękować szczególnie tym, którzy o te krzyże się troszczą. W ostatnim czasie został gruntownie odnowiony przez mieszkańców krzyż obok bloków przy ul. Piotrkowskiej. W sobotę pragniemy zgromadzić się przy tym właśnie krzyżu, dokonać jego poświęcenia i tam odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia. Wszystkich parafian zapraszamy na tę wyjątkową modlitwę w sobotę na godz. 15.00.

3. Spotkania duszpasterskie z rodzicami dzieci z klas drugich i trzecich przed przygotowaniem do I Komunii św. w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy.

4. Pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem do sanktuarium św. Józefa na Rakowie w środę 11 września o godz. 11.00.

5. W przyszłą sobotę zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 11.00. Zapraszamy w szeregi służby liturgicznej wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, aby włączyć się w piękno liturgii naszej katedry.

6. W związku z pracami nad budżetem obywatelskim w naszej dzielnicy planowane są zadania: nr 411 – światła na przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej 45 oraz nr 301 – budowę boiska i placu zabaw przy ul. Ogrodowej. Na te zadania głosować można na stronie internetowej i bezpośrednio w Urzędzie Miasta.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,332 unikalne wizyty