01-08-2021 00:15
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019 

1. Dziś, w wigilię uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, o godz. 17.00 nieszporami maryjnymi rozpocznie się archidiecezjalna procesja z obrazem Matki Bożej z naszej archikatedry. Procesja pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity uda się na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, prosimy Gwardię Katedralną, Żywy Różaniec w strojach, panów niosących sztandary o szczególny udział w tym wielkim wyznaniu naszej miłości do Maryi.

2. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, patronki naszej archidiecezji. Uroczysta Msza św. przed szczytem na Jasnej Górze o 11.00.

Msze św. w archikatedrze o 8.00 i 18.00.

  • we wtorek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna
  • w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W następną niedzielę, 1 września, przypada 80. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Módlmy się za poległych w obronie Ojczyzny. Centralne uroczystości z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy rozpoczną się w Wieluniu o godz. 4.40.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za piękny, liczny udział w naszej pielgrzymce parafialnej na Jasną Górę w ramach nowenny przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” oraz słuchania radia FIAT, radia Jasna Góra i radia Maryja. Przypominamy też, że informacje duszpasterskie są dostępne też na stronie archikaterda.pl

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,132 unikalne wizyty