01-08-2021 00:37
Nawigacja
Ogloszenia 20130811
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziewiętnasta Niedziela zwykła
11. 08. 2013 r.


1. Dziś po Mszy Św. po 12.00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
• w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika (bezgranicznie zaufał Niepokalanej, przy pomocy czasopisma „Rycerza Niepokalanej” chciał zdobyć cały świat dla Chrystusa, oddał życie za ojca rodziny, zmarł w bunkrze głodowym w Oświęcimiu).
• we czwartek - 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, nieskażona grzechem pierworodnym, została wzięta do nieba z duszą i ciałem. Odpust na Jasnej Górze. Suma odpustowa
o 11.00. Program jasnogórskich uroczystości odpustowych jest wywieszony w gablocie. W naszej świątyni porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy Św. poświęcenie ziół.
• w sobotę św. Jacka , prezbitera (żył w XIII w., był dominikaninem, w Krakowie założył pierwszy na ziemiach polskich klasztor tego zakonu.)
• w sobotę na Jasnej Górze rozpocznie się nowenna przed uroczystością Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej i będzie odprawiana o 18.30.
W naszej świątyni nowennę będziemy odprawiać po Mszach św. rannych
i przed Mszami św. wieczornymi. Na jasnogórską nowennę są zaproszone do udziału wszystkie parafie częstochowskie. Nasza parafia będzie pielgrzymować 20 sierpnia. Z archikatedry wyjdziemy o 17.00. Jest to nasza doroczna pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian.

3. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły „By ateizm nie pożarł naszej tożsamości” oraz „Odbić się od dna” o problemie alkoholu w naszym kraju.

4. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
• śp. Ks. prałat Stanisław Włodarczyk l. 74
• śp. Zofia Szymańska l.66
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,195 unikalne wizyty