31-07-2021 23:09
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2019

1. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu Proboszcz naszej parafii, ks. Prałat dr Włodzimierz Kowalik, obchodzi swoje imieniny. Na Msze św. w intencji Solenizanta zapraszamy w poniedziałek o 7.00 i 18.00.
  • we wtorek wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel (na tej górze prorok Eliasz bronił czystości wiary; w końcu XII wieku na Górze Karmel osiedli pustelnicy, którzy założyli zakon zwany Karmelitami. Jednemu z nich – św. Szymonowi objawiła się Matka Boża w brązowej szacie – szkaplerzu. Obiecała, że umierający w tym stroju nie zazna ognia piekielnego. Osoby świeckie mogą nosić szkaplerz jako dwa kawałki płótna zawieszone na plecach i piersi lub w formie medalika).

2. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, odbędzie się w naszej bazylice w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Samochody można parkować także na terenie przyległym do archikatedry - wzdłuż budynku.

3. Wyjazd do Wisły dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w życie naszej parafii odbędzie się od 8 do 10 sierpnia. Zapisy u Ks. Wikariuszy.

4. Niższe Seminarium Duchowne przy ul. Piotrkowskiej zaprasza młodzież męską do nauki i formacji w tej szczególnej szkole. Są jeszcze wolne miejsca w dwóch klasach pierwszych: dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjów. Więcej informacji na ulotach przy wyjściu.

5. Wszystkim modlącym się w naszej bazylice życzymy Bożego błogosławieństwa. Składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia, na czele z  Ks. Proboszczem, który zaprasza wszystkich do poczęstowania się imieninowym cukierkiem przy wyjściu z archikatedry.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,918 unikalne wizyty