27-07-2021 17:57
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019                                                                        

1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Codziennie na nabożeństwie wieczornym o godz. 17.30 litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna po bazylice. Na zakończenie oktawy w czwartek o godz. 17.30 procesja do czterech Ołtarzy w archikatedrze. Przed procesją i Mszą św. Akcja Katolicka naszej parafii będzie rozprowadzała wianki, które zostaną poświęcone na koniec Mszy św. Ofiara na cele dobroczynne.

2. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień uświęcenia kapłańskiego, ze względu na uroczystość w ten piątek można spożywać pokarmy mięsne.

 - w sobotę uroczystość św. App. Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

3. W środę, 26 czerwca podczas Mszy św. o 18.00 Ks. Biskup Antoni Długosz udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Zachęcamy do modlitwy za młodych, przyzywając Ducha Świętego.

4. Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w robienie wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Do wspólnej pracy zaprasza Akcja Katolicka w środę o 19.00 do sali pod plebanią.

5. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała. Paniom z Akcji Katolickiej za wykonanie imponujących dywanów kwiatowych w bazylice, tym, którzy przynieśli płatki kwiatów do wykonania tychże, panom ze służby liturgicznej za wystrój otoczenia archikatedry, młodzieży za pomoc przy tych działaniach; Żywemu Różańcowi z zelatorką p. Krystyną za niesienie różańca procesyjnego, Gwardii Katedralnej za niesienie baldachimu, dwóm panom niosącym sztandary, panom niosącym nagłośnienie, ministrantom i chłopcom za niesienie feretronu i dzwonków, dziewczynkom za sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem, rodzicom dzieci komunijnych za pomoc.

6. Od najbliższej niedzieli, 29 czerwca, Msze św. w niedziele będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. bez Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy na Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,547 unikalne wizyty