31-07-2021 23:41
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019

1. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta, opiekuna ubogich, którego kopia obrazu Ecce Homo znajduje się w kaplicy Męczenników Częstochowskich.

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. w archikatedrze o 8.00, 10.00 i 18.00. Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity, po eucharystii wyruszy  archidiecezjalna procesja eucharystyczna na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym publicznym wyznaniu wiary, w sposób szczególny Żywy Różaniec w strojach, Gwardię Katedralną i dzieci sypiące kwiaty do kościoła św. Zygmunta oraz niosące feretron. Przy okazji prosimy, aby w najbliższym tygodniu, do środy włącznie, do zakrystii przynosić płatki kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.

Podczas oktawy Bożego Ciała na nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będzie procesja eucharystyczna po archikatedrze i Msza św. W przyszły czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała Akcja Katolicka naszej parafii będzie rozprowadzała wianki, które zostaną poświęcone na koniec Mszy św.

- w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

4. Komunikat policji w sprawie oszustw wobec osób starszych.

5. Spotkanie dla dzieci uczestniczących w procesji na Boże Ciało w poniedziałek o 18.30 w archikatedrze. Zapraszamy dzieci komunijne ale też starsze, by uczciły Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o 18.30.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,988 unikalne wizyty