27-07-2021 16:54
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019

1. Dziś przeżywamy uroczystość I Komunii św. Dwadzieścia dzieci z naszej wspólnoty przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w sakramencie eucharystii podczas Mszy św. 12.00. Dzieci w ramach przeżywania Białego Tygodnia będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. o 18.00, a w czwartek udadzą się na pielgrzymkę do Leśniowa.

2. Serdecznie zapraszamy na trwające jeszcze do piątku nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30. Od soboty rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, także o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w środę św. Urszuli Ledóchowskiej

- w piątek święto Nawiedzenia Matki Bożej

- w sobotę św. Justyna, męczennika

4. Dziś odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Msza św. w archikatedrze pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity o  godz. 15.00. O godz. 16.00 marsz wyruszy z Placu Daszyńskiego.

5. Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 31 maja i 1 czerwca. Rozpoczęcie w piątek apelem jasnogórskim godz. o godz. 21.00. W sobotę spotkanie rozpocznie się o 9.30 a zakończy Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abpa Henryka Hosera.

6. W sobotę, 1 czerwca o godz. 10.00 w naszej bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia diakonatu, których alumnom naszego Seminarium udzieli ks. bp Andrzej Przybylski. Święcenia tego dnia przyjmie nasz parafianin kl. Mateusz Golis, którego polecamy żarliwej modlitwie całej wspólnoty.

7. Wszystkich modlących się w częstochowskiej archikatedrze, a szczególnie wszystkie Matki w dniu ich święta, oddajemy pod opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,419 unikalne wizyty