27-07-2021 16:53
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Piętnasta Niedziela Zwykła
14.07.2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny , za tydzień dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (był filozofem i teologiem średniowiecza);
- we wtorek – 16 lipca – wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel (na tej górze prorok Eliasz bronił czystości wiary Izraela w Boga żywego, w końcu XII wieku na Górze Karmel osiedli pustelnicy, którzy założyli zakon kontemplacyjny pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny zwany – Karmelitami. Jednemu z zakonników , zw. Szymonowi, objawiła się Matka Boża w brązowej szacie – szkaplerzu. Obiecała, ze umierający w tym stroju n ie zazna ognia piekielnego. Osoby świeckie mogą nosić szkaplerz jako dwa kawałki płótna zawieszone na plecach i piersi. Od XIX wieku można również nosić szkaplerz w formie medalika metalowego);
- we czwartek św. Szymona z Lipnicy, prezbitera (był synem piekarza, studiował na Akademii Karkowskiej, był znakomitym kaznodzieją zakonnym i katedralnym, odznaczał się surowością życia, nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej);
- w sobotę – bł. Czesława, prezbitera (był dominikaninem, w XIII w. założył klasztory w Pradze i we Wrocławiu).

3. Zw przyszłą niedzielę o 10:00 w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich kierowców z racji św. Krzysztofa. Po Mszy św. nastąpi poświecenie pojazdów na placu przed archikatedrą. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się 14 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Specjalne informacje w gablocie.

4. Dziś i w następne niedziele lipca będziemy mogli złożyć podpis popierając ustawę zakazu handlu w niedzielę. Zdajemy sobie sprawę z tego jak dziś niedziele jest profanowana. Trzeba podać nr pesel.

5. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” polecamy art. „Szkaplerz – znak zawierzenia”.

6. W Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej co roku idzie Grupa Częstochowska. Bliższe informacje na plakacie w gablotce. Pierwsze spotkanie będzie 28 lipca br. o 17:00 w kościele św. Melchiora Grodzieckiego.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności
śp. Leopold Caban l. 76
śp. Jan Jasnos l. 79
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,415 unikalne wizyty