06-08-2021 04:22
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

1. W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.15.

2. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi ks. dr Adam Fogelman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Dzień spowiedzi św. to wtorek. Księża z naszego dekanatu i bracia Kapucyni będą czekać z posługą w konfesjonałach od 7.30 i 17.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży odbędzie się do południa. Zachęcamy, by właśnie w ten dzień w skupieniu i bez pośpiechu skorzystać z sakramentu pojednania. Programy rekolekcji można pobrać przy wyjściu z archikatedry. Niech nikogo z nas nie braknie w tych ważnych dniach duchowej przemiany naszej parafii.

3. Zebranie Akcji Katolickiej w czwartek o 18.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z comiesięczną Komunią św. do chorych udamy się w piątek od 9.00. Chorych, którzy pragną przystąpić do sakramentów przed świętami, odwiedzimy bezpośrednio przed Wielkanocą – termin będzie podany później.

5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00.

6. W niedzielę palmową przed Mszami św. Akcja Katolicka będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarą palmy wielkanocne. Uzyskane środki będą przeznaczone na świąteczne paczki żywnościowe dla ubogich  naszej parafii.

7. W piątek, 12 kwietnia, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Świętej Anny na Jasną Górę. Informacje i zapisy w zakrystii.

8. Składamy serdeczne podziękowanie naszym wolontariuszom Caritas - młodzieży i starszym na czele z p. Wiesławą Drogowską, którzy poświęcili swój czas i w miniony piątek oraz sobotę przeprowadzili w sklepie przy ul. Mostowej zbiórkę żywności dla ubogich.

9. Zgodnie z projektem prac remontowych przy schodach głównych musi zostać czasowo zdemontowany krzyż misyjny, który odpowiednio zabezpieczymy i złożymy w bezpieczne miejsce. Po przebudowie schodów zostanie umieszczony w nowo zaaranżowanej przestrzeni.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,154 unikalne wizyty