01-08-2021 00:19
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

1. W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża w niedziele o 17.15. Zechciejmy częściej przychodzić na Mszę św., również w tygodniu.

2. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę. Dzień spowiedzi św. będzie we wtorek. Rekolekcje wygłosi ks. dr Adam Fogelman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

3. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o 8.00 i 18.00. Mszy św. o 18.00 będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita. Podczas tej Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym.

4. W następną niedzielę na Mszy św. o 11.00 dzieciom, które przystąpią w tym roku do Komunii św. poświęcimy i wręczymy medaliki.

5. Nasza parafia wraz ze szkołą podstawową nr 35 zaprasza do tradycyjnego konkursu na najpiękniejsze i największe palmy wielkanocne. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową.

6. Przy wyjściu z katedry możemy zabrać bezpłatne gazety na temat obrony życia oraz foldery promujące akcję „Adoptuj życie” oraz zachęcające do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

7. W ramach corocznej inicjatywy papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”, całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się w kościele Matki Bożej Zwycięskiej. Rozpoczęcie 29 marca Mszą św. o 18.00. Całą noc i cały dzień możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

8. Z zaplanowanych prac remontowych w ostatnich tygodniach wykonano konserwację i zabezpieczenie przeciwpożarowe całej więźby dachowej i deskowania nad sklepieniem naw głównych i bocznych oraz kaplic. W najbliższym czasie planowany jest remont głównych schodów. W związku z tym został odtworzony dawny przedsionek od ul. Krakowskiej. Będzie to na czas remontu główne wejście do Archikatedry. Dlatego też obraz Matki Bożej Anielskiej, naszej Pani Katedralnej, został na ten czas przeniesiony do Kaplicy Najświętszego Sakramentu, co jak ufamy, będzie okazją do odnowy tego pięknego kultu Matki Bożej Anielskiej w naszej parafii.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,146 unikalne wizyty