01-08-2021 00:29
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019

1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu.

2. Przy Krzyżu wielkopostnym wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Chciejmy włączyć się w dzieło pomocy ludziom starszym. Puszki z naszym darem serca będziemy mogli złożyć w Archikatedrze w Niedzielę Palmową. Z tych darów będzie rozdzielona pomoc ludziom starszym, potrzebującym koniecznego wsparcia.

3. Nasza parafialna Caritas organizuje zbiórkę produktów żywnościowych dla ubogich z naszej parafii w sklepie przy ul. Mostowej w piątek, 29 i sobotę, 30 marca. Tych, którzy chcieliby włączyć się jako wolontariusze w tę szlachetną akcję, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

4. Spotkanie dla Rodziców dzieci z klasy trzeciej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w 14 marca (czwartek). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w Kaplicy Najśw. Sakramentu.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii będą od IV niedzieli Wielkiego Postu. Dzień spowiedzi św. będzie we wtorek. Rekolekcje wygłosi ks. dr Adam Fogelman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

6. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, w nim m.in. artykuł „Jałmużna inna niż wszystkie”, o akcji charytatywnej na rzecz budowy studni w Czadzie.

7. Życzymy dobrego przeżycia nadchodzącego tygodnia i owocnych ćwiczeń wielkopostnych.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,172 unikalne wizyty