27-07-2021 18:03
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Zwykła 27.01.2019

Podziękowanie 

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Wraz z Księżmi Wikariuszami pragnę bardzo podziękować za życzliwe i serdeczne przyjęcie nas po kolędzie. Dziękujemy za wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą na cały rok oraz ochronę przed wszelkim złem. Dziękujemy za zatroskanie o życie religijne naszej parafii i jej kształt materialny. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii. Przy tej okazji serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby Kościoła, te na tace, jako Dar Serca w kopertach i przy innych okazjach. Przeznaczamy je na utrzymanie archikatedry, potrzeby Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego, wspierając systematycznie ludzi głodnych w naszej parafialnej stołówce i i innych bardzo ubogich.

Widząc wielu ludzi chorych, którzy nie są w stanie przyjść do kościoła, bardzo chętnie odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. na święta i I- e piątki.

Prosimy rodzinę, sąsiadów o poinformowanie nas o takiej prośbie zainteresowanych. Szczególnie prosimy o poinformowanie nas o potrzebie sakramentu namaszczenia chorych, aby przez posługę kapłana przynieś ulgę w cierpieniu i umocnienie duchowe. Za dar spotkania kolędowego Bóg zapłać.

 

 Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła

- w czwartek św. Jana Bosko

- w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św.
w Archikatedrze o 8.00, 16.30 i 18.00. O 16.30 Msza św. z poświęceniem świec dla dzieci i ich rodzin. Mszy św. pontyfikalnej o 18.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który w tym dniu przeżywa 7 rocznicę ingresu do Bazyliki Archikatedralnej.

  1. W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 7 i 8 Szkoły Podstawowej.
  2. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy św. o 18.00.
  3. W sobotę o 11.00 w Sali duszpasterskiej odbędzie się spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów. Zapraszamy chętnych w szeregi naszej Katedralnej Służby Liturgicznej. Przypominamy, że przy ołtarzu mogą służyć zarówno dzieci, jak i młodzież, ale też dorośli mężczyźni, czego najlepszym przykładem jest nasza wspólnota.
  4. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” oraz zachęcamy do słuchania katolickich mediów: radia „Fiat”, radia „Jasna Góra” i radia „Maryja”.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,561 unikalne wizyty