01-08-2021 00:26
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu Uroczystość Narodzenia Pańskiego 23.12.2018

 

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o 7.00. Spowiedź św. w Bazylice od 9.00 do 13.00. Od 13.00 do 23.00 katedra będzie zamknięta. O północy Msza Pasterska, którą będzie sprawował Ks. Arcybiskup Metropolita. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.  

2. Tydzień w liturgii:

-  we wtorek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym o 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00.

- w środę Drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny, a taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.

- w czwartek św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Według legendy św. Jana usiłowano zgładzić podając mu do picia zatrute wino. Jednak Apostoł pobłogosławił kielich i wypił wino bez szkody dla zdrowia. Na pamiątkę tego wydarzenia w Kościele święci się wino i rozdziela je wiernym. Po Mszach św. będziemy mogli zabrać do domu ampułki z pobłogosławionym winem. Msze św. o 7.00 i 18.00.

- w piątek św. Młodzianków Męczenników – na Mszę św. o 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci z bliskimi. Dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo związane z tym wspomnieniem.

- w przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Rodziny. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Abp dr Wacława Depo, metropolity częstochowskiego o 12.00. Podczas tej uroczystości nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Do jubilatów zostały rozesłane zaproszenia. Niech w tym dniu wszystkie małżeństwa sakramentalne odnowią swoją przysięgę.

3. Program kolędy zostanie podany w Uroczystość Bożego Narodzenia.

4. Dziś po Mszy św. można nabyć świece na stół wigilijny po 6 i 12 zł oraz opłatki.

5. Polecamy świąteczny numer „Niedzieli”, który zawiera kalendarz na 2019 r. Koszt – 10 zł. Zachęcamy także do nabycia świątecznego numeru naszej gazetki parafialnej „U Świętej Rodziny”. W wydaniu m.in. rytuał wieczerzy wigilijnej.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,165 unikalne wizyty